Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Sabah Gazetesi'nin usta kalemlerinden Hıncal Uluç, Trabzonspor - Galatasaray maçını Sabahspor.com okuyucularına değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 20.4.2015 17:05 Güncelleme Tarihi: 21.4.2015 02:23
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
Fenerbahçe'ye yapılan saldırının ardından bir hafta ara verilen ligde Trabzonspor ile Galatasaray karşı karşıya geldi. Trabzonspor maçı 2-1 kazandı. Maçı nasıl değerlendiriyorsunuz?
Michelangelo'nun kendi yarattığı Hz. Musa heykeli ile ilgili bir efsane vardır. Michelangelo, öylesine mükemmel bir heykel yaratıyor ki canlı gibi ve heykele öfkeyle bağırıyor 'Konuş, konuş' diye. Ve o öfke içerisinde çekici vurup dizini kırıyor. Yani o dizdeki kırığın sebebi bu. Galatasaray'ı Trabzon maçında seyrederken bu efsaneyi hatırladım. Hamza Hamzaoğlu Galatasaray'ın Michelangelo'su. Bir ölüyü diriltti. Yani 'Perişan, ne olacak bu Galatasaray'ın hali' denilen zavallı durumdaki Galatasaray'ı aldı, bir Fenerbahçe mağlubiyetine rağmen ligin lideri yaptı, şampiyonluğun en büyü adayı yaptı ve sonra aynı Michelangelo gibi kendi yaptığını, eline aldığı çekiçle kendisi paramparça yok etti. Yani Hamza şöyle diyebilir; 'Kendim yaptım, kendim yıktım. Sanane!' Ama ben bir yorumcu olarak bunu diyemiyorum.
1- Ya Hamza ne yaptığının farkında değil, başarısı tesadüf. Bilimde vardır ya hani; tesadüfen bir şey ararken başka bir şey bulursun. Galatasaray'ı bir deneme tahtası olarak kullanıyor, kendi kendini tatmin etmek için kullanıyor ki bir teknik direktör için bundan daha kötü bir vasıf olmaz. Böyle bir teknik direktör derhal kovulmalı.
2- İpler Hamza'nın elinde değil. Birisi kenardan Abdurrahim Albayrak'a talimat veriyor. Abdurrahim Albayrak da tribünden bunu Hamza'ya duyurayım derken tansiyonu yükseliyor, krizler geçiriyor. Böyle bir teknik direktör de derhal kovulmalı. Yani ben şu anda Galatasaray'ın yönetiminde olsaydım, hele Trabzon maçından sonra Hamza'ya derhal el çektirirdim.


Galatasaray'ın tek golünü sizin eleştirdiğiniz Emre Çolak attı.
Bunu hep söylüyorum; 'Kurtarıcısı Emre Çolak ve Yekta Kurtuluş olan Galatasaray kümede kalmaya oynayan Galatasaray'dır. Şampiyonluğa oynayan Galatasaray değil.' Şimdi Hamza'nın başarısının sebebi neydi? Galatasaray'ın savunması kötü. Bir kere daha söylüyorum, Muslera kötü kaleci. Kurtardığı toplara bakıp 'Muslera iyi kaleci' diye göz boyuyorlar bu ülkede. Özellikle Fenerli medya bayılıyor. Muslera kalsın, Galatasaray doğru dürüst bir kaleci transfer etmesin, bu geleni gideni yiyor zaten. Trabzon'da yediği gollerde de gene aynı sebep. Muslera bir 'Kararsız Kasım'.

Özge AYDIN /SABAHSPOR.COM

ARKADAŞINA GÖNDER
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN