Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SABAH Spor'un yıldızlar topluluğu yazar kadrosu, Türkiye'nin en iyi gazetesinin 30 yılını yorumladı

Giriş Tarihi: 22.4.2015
SABAH Spor'un yıldızlar topluluğu yazar kadrosu, Türkiye'nin en iyi gazetesinin 30 yılını yorumladı
Sizin de bünyesinde bulunduğunuz ve basında 30. yılını kutlayan SABAH Gazetesi için neler söylersiniz?

GÜRCAN BİLGİÇ

Özgürlükçü ve yaratıcı
12 yıl Milliyet'te çalıştıktan sonra SABAH'a geldim. Bulduğum ortam beni sudan çıkmış balığa çevirdi. Çünkü çok özgürlükçü ve yaratıcı bir yönetim tarzı vardı. Hem muhabiri hem yazarı daha farklı daha iyi olmaya zorlayan ve aynı zamanda iyi bir fikri destekleyen yapıda bir gazeteyle karşılaştım. Yayın politikasının köşesi yoktu. Bu nedenle her çalışan kendi fikrini rahatlıkla yazıyor ve hatta karşılıklı sütunlarda tartışabiliyordu da. Daha iyi gazeteciliğin olduğu, yaşandığı, aklı parlatan bir süreci 15 yıldır yaşıyorum. Arkaya baktığımda çok iyi müesseselerde iyi gazetecilerle çalıştığımı görüyorum. İyi ki SABAH var ve iyi ki bize okuyanların evlerine hala girebiliyoruz.

ERMAN TOROĞLU

Ne hissettiysem onu yazdım
SABAH'ta iki dönem çalıştım. İlki hakemliğimin hemen bitiminde rahmetli o zaman görev yapan Kenan Onuk beni çok istemişti. Hem ATV'de hem de Zafer Mutlu yönetimindeki SABAH Gazetesi'nde yazdım. SABAH'ta çalıştığım yıllardan hiç memnuniyetsizliğim olmadı. Bir tek TMSF el koyduğunda sorunlar yaşadım. 10 sene Hürriyet'ten sonra tekrar geri döndüm. Çok uzun süre çalıştığım SABAH'ta hiçbir gün bana yazılarım için telkin yapılmadı. Ne istediysem, ne hissettiysem ve ne biliyorsam onu yazdım.

MURAT ÖZBOSTAN

Bir isyan, bir ses, bir devrim
18 yıld ır gururla hizmet ettiğim SABAH gazetesinin 30. yılında da bulunmak benim için ayrı bir mutluluk. Benim için SABAH, bir devrimdir Türk basınında, bir isyandır, bir sestir... 30 yıldır Türk basınına değer katan bir markadır. Hızlı, doğru ve dürüst bilgiye ulaşmanın kalbidir SABAH. Etik değerlere bağlı kalan ender gazetelerden birisidir. Nice yıllar olsun...

ÖMER ÜRÜNDÜL

Mutlu ve huzurluyum
Ben aslında tutucu bir insanım. Görev yaptığım yerde mutluysam hiçbir zaman ayrılmayı düşünmem. Hatta bana yapılan ufak tefek yanlışları da hoş görüyle karşılarım. 2002 senesinde o dönem yazdığım Milliyet Gazetesi'nde bir olaya ciddi bir şekilde kırıldığım için ayrıldım ve aldığım teklif üzerine SABAH gazetesine geçtim. Bugüne kadar da bu gazetede huzur içinde ve içimden gelerek çalışıyorum.

İSKENDER GÜNEN

Büyük keyifle çalıştım
Ben 1991'den bu yana SABAH'ta yazıyorum. Ve bu güne kadar da başka bir basın kuruluşunda yer almayı hiç düşünmedim. Çünkü herkes dünyayı baktığı yerden görür. Bugüne kadar çalıştığım herkesle sevgi ve saygı çerçevesinde ilişkilerim oldu. Her ne kadar bugünkü dünya maddiyata daha fazla önem verse de benim görüşüm biraz daha farklı. Çalıştığım her yıldan büyük keyif aldım.

AHMET ÇAKAR

Keyifle ve gururla 30 yıl...
Yaklaş ık 11 yıldır SABAH Gazetesi'nde yazıyorum ve bu süre içinde Türk sporunda, özellikle Türk futbolunda neler neler yaşanmadı ki… Beraber yürüdüğümüz bu yolda kazandığımız yeni arkadaşlar, kaybettiğimiz çok değerli dostlar oldu. 2004'ten bu yana yer aldığım bu büyük aile, habercilik içgüdüsü ve gazetecilik refleksiyle büyük haberlere ve işlere imza attı. Dile kolay, 11 sene… Bu kadar sürede bu kurumun bir parçası olmaktan büyük keyif aldım ve gurur duydum.

LEVENt TÜZEMEN

Babı-Ali'de ezberleri bozdu

SABAH, 1895 yılında yayın hayatına atılan İzmir'in ve Ege'nin en ünlü yazılı yayın organı Yeni Asır Gazetesi'nden doğdu. 1985 yılında İstanbul'da yayın hayatına atıldığında Babı-Ali "Uzun ömürlü olmaz" yorumunu yaptı. Genç, dinamik ve korkusuz yapısıyla SABAH Gazetesi, Babı- Ali'nin ezberlerini bozarken kendilerini ulaşılmaz görenleri müthiş rekabetçi ve cesur kimliğiyle sollayıp geçti. Yasalara ve topluma saygılı davranarak halkın kalbinde taht kurdu. SABAH, haberleri çabuk, hızlı, doğru ve ayrıntılı vererek kendisiyle yarışan rakiplerini 'Basın Pisti'nde gerilerde bıraktı. Manşetlerinde özgür ve sorumlu davrandığı için halkın verdiği destekle başarı merdivenlerini koşar adımlarla tırmanmaya başladı. SABAH, yine halktan aldığı güçle büyürken meslek sevgisini ve onurunu hep önde tuttu. Bugün SABAH'ın 30'uncu yılını kutluyoruz. SABAH'ın kuruluşunda yer alan bir isim olarak Türk medyasının korkusuz gazetesinde çalışmaktan dolayı gurur duyuyorum. İstanbul'da halen rekabetçi bir basın varsa bu SABAH'ın yarattığı sinerji sayesindedir. SABAH cesaretli ve korkusuz manşetlerinin yanında özellikle spor dünyasında da en güçlü gazetedir. Araştırmacı kimliğiyle, haberci yapısıyla ve yazarlarıyla SABAH, Türk sporunun nabzını tutmaktadır. Teknolojiyi yakından izleyen ve hep yeni kalmak için çaba sarf eden Türk medyasının 'Amiral gemisi' SABAH ailesine başarılarla dolu uzun ömürler diliyorum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SABAH Spor'un yıldızlar topluluğu yazar kadrosu, Türkiye'nin en iyi gazetesinin 30 yılını yorumladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN