Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Sabah Gazetesi'nin usta kalemlerinden Hıncal Uluç, geçtiğimiz haftaya damgasını vuran spor olaylarını Sabahspor.com okuyucularına değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 28.4.2015 16:54 Güncelleme Tarihi: 29.4.2015 14:15
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Galatasaray, Fenerbahçe'nin puan kaybettiği haftada 3 puanın sahibi oldu. Gaziantepspor karşısında Hakan Balta'nın attığı golle Beşiktaş'ın ardından ikinci sırada yer aldı. Maçla ilgili neler söyleyeceksiniz?
Hamza Hamzaoğlu maçtan sonra diyor ki 'Ben maçtan bir gece evvel Yasin'i çağırıp dedim ki 'Yarın ilk 11'de çıkmıyorsun ama üzülme. Ben çünkü ikinci yarıda oyunu senin üzerine kurdum. İkinci yarıda oyuna gireceksin' dedim. Bir gece evvelden söyledim.' Yani iyi anlaşılsın diye bu örneği veriyorum. Barcelona'nın antrenörü Messi'yi çağırıp 'Yarın seni ilk 11'de çıkarmıyorum. Sakın üzülme. En güvendiğim adam sensin. Bunu biliyorsun. Ama yarın seni ikinci yarıda oyuna sokacağım. Onun üzerine kurdum planı' diyor. Bunu söylese Barcelona antrenörü başta Messi olmak üzere bütün dünya poposuyla gülmez mi? Ya da Real Madrid antrenörü Ronaldo'ya böyle söylüyor. Şimdi, Türkiye'de Yasin diye bir adam varsa bu adamı Türk futboluna kazandıran Hamza'dır. Hiç kimse aksini söyleyemez. Yasin Trabzon'da çok iyi top oynuyordu, sonra ne olduysa kayboldu, sağa sola dolandı gitti, Galatasaray'a geldi. Galatasaray'da oynatmadılar. Galatasaray, bu sezonun başında Yasin'i hatta maaşını vermemek için bedava gönderecek takım arıyorlardı. Ama Hamza geldi dedi ki 'Hayır! Ben Yasin'i istiyorum. Yasin bir yere gidemez.' Ve Hamza bir takım yaptı. Prandelli ve Mancini'nin oynattığı futboldan çok aykırı bir takım yaptı.

Galatasaray senelerdir unuttuğu kanat akınlarına başladı. Sağda Bruma, solda Yasin. Ve perişan Galatasaray'ı liderliğe yükseltti. Liderliğe geldi ve Hamza kendi yaptığı gökdelenleri yıktı. Önce Yasin'i sonra Bruma'yı takımdan yok etti. Kanat akınları bitti ve Galatasaray bugün belki de şampiyonluğunu ilan etmiş durumda olabilecek Galatasaray kanatsız oyunla perişan hale geldi. Şimdi bu hoca Yasin'e diyor ki 'Seni ilk 11'e almayacağım ama sonra...' Ya Yasin girdiği zaman Galatasaray'ın ne olacağını biliyorsan niye onunla başlamıyorsun? Nitekim işte Bruma ve Yasinli oynadığı dakikalardaki istatistiklere baksınlar bir de ondan evvelkine baksınlar. Bruma ve Yasin oyuna girdikten sonra Antep sahasından değil 18'inden çıkamaz hale geldi. Çünkü kanatlardan öyle bir geliyordu ki Galatasaray...

Özge AYDIN /SABAHSPOR.COM

ARKADAŞINA GÖNDER
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN