Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da 5 başkan adayı

'da Mestan, Noyan, Özkan, Yanıklar ve Bölükbaşı başkan adaylık başvurusunu yaptı.

Giriş Tarihi: 30.4.2015 17:49
Bursaspor'da 5 başkan adayı
Bursaspor'da 7 Mayı, çoğunluk sağlanmaması halinde ise 16 Mayıs'ta yapılacak Olağan Genel Kurul öncesinde başkan adayları Mesut Mestan, Timur Noyan, Avukat Cüneyt Özkan, Murat Yanıklar ve Recep Bölükbaşı adaylık başvurularını Divan Başkanlık Kurulu'na verdiler. Böylece 'un genel kurulunda yarışacak aday sayısı 5'e yükseldi.

Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Kadir Şankaya, dilekçeleri almadan önce yaptığı açıklamada, "Başkan adayı arkadaşlarımızın kulübe saygı için buraya kendilerinin gelmesini istedik. Ancak 'ın şehir dışında olması nedeniyle başkanlık başvurusunu avukatı Yıldırım Hacıoğlu yaptı. Bu divana yapılan bir saygısızlıktır. Bizler de yetişemeyeceği için başvuruyu kabul ettik." dedi.

Daha sonra gelen , başvuru dilekçesini Başkan Kadir Şankaya'ya verdi. Noyan, "Yönetici olarak edindiğim birikimlerimi bu kez başkan olarak sürdürmek istiyorum. Eski dostları bir arada gördüm. Çok mutlu oldum. Arkadaşlarımızla birlikte Bursaspor'u Türkiye ve Avrupa'da daha ileriye götürmek için yoğun bir çalışma yaptık. Bursaspor'u ileriye götürmek için bu göreve talibiz" dedi.

Timur Noyan, Bursaspor'da uzun yıllar yöneticilik yaptığını, ancak aidatını ödemediği gerekçesiyle üyelikten düşürülmesinin kendisini çok yaraladığını sözlerine ekledi. Bunun üzerine Başkan Kadir Şankaya, "Ben 80 yaşındayım. Ödüyorum. Senin de takip etmen gerekirdi" diyerek cevapladı.

Bu arada Bursaspor Kulübü Başkanlığına adaylığını koymak isteyen Sedat Usel'in yapılan kontrol sonrasında tüzük maddesine göre üyeliği 2 yılı doldurmadığı için başvurusu kabul edilmedi.

Daha sonra başkanlık başvurusunu veren Avukat , yaptığı konuşmada, "Bu benim ikinci başvurum. Bursaspor'a kim hayırlı olacaksa onun başkan olmasını arzuluyorum. Ekip arkadaşlarımla birlikte Bursaspor'u daha iyi yerlere getireceğimizi düşünüyoruz. Herkesin ekonomik sıkıntıdan kaçtığı dönemde başkanlığa talip olmuştuk. Genel Kurulda konuşma için verilen 10 dakikalık süre yetersiz. Kongre öncesi adayların bir araya gelerek bir panelde projelerini açıklaması ve kendilerini anlatması yararlı görüyorum" dedi.

Bu istek üzerine Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Kadir Şankaya, Bursa'daki bir otelde tüm divan kurulu üyelerinin katılacağı bir toplantı yapmayı planladıklarını, bunun için çalışmalara başlayacaklarını söyledi.

YANIKLAR SÜRPRİZİ

Başkan adaylık yarışına sürpriz bir şekilde katılan isim oldu. Yanıklar, başkanlık başvurusunu yaparken, "Genel Kurul başkanlık yarışında en iyisini, doğrusunu verecektir. Bursaspor'a içeriden ve dışarıdan yardımlarda bulundum. Bursasporumuz için hayırlı olsun" dedi.

RECEP BÖLÜKBAŞI İDDİALI

Bursaspor'da olağanüstü genel kurulda iş başına geldiklerini ve 11 ay görev yaptıklarını belirten Başkan , 3 yıl daha göreve talip olduklarını söyledi. Bölükbaşı, "11 ay görevde kaldık. Başarılı bir takım ortaya çıktı. Yapmak istediğimiz, yarıda kalan işlerimizi tamamlamak için aday oldum. Daha iyisini yapmak için çaba harcayacağız. Herkesin özlediği Bursaspor'u yaratmak için 3 yıl daha üyelerimizden süre istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursaspor'da 5 başkan adayı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN