Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan o karikatüre suç duyurusu

, 'nin uğradığı silahlı saldırıyla ilgili karikatürü yüzünden hakkında suç duyurusunda bulundu.

Giriş Tarihi: 8.5.2015 23:37 Güncelleme Tarihi: 8.5.2015 23:40
Trabzonspor'dan o karikatüre suç duyurusu
Kulübü, Futbol Takımı'nın Trabzon'da uğradığı silahlı saldırıyı kapağına taşıyan 'nin yöneticilerini, 'basın yayın yoluyla halkı kin ve düşmanlığa tahrik', 'suç işlemek için alenen tahrik', 'iftira' ve 'şiddete neden olacak açıklamalar' suçlarını işledikleri gerekçesiyle savcılığa şikâyet etti.

Trabzonspor'un avukatları dilekçelerinde, karikatürist Tuncay Akgün ile dergi yöneticileri Zafer Anar ve Ali Yavuz'u suçladı. Karikatürün saldırıyı Trabzonspor taraftarları yapmış gibi gösterdiğini iddia eden dilekçede şu ifadeler kullanıldı:

'TAHRİK EDİCİ İFTİRA'

"Böyle bir karikatür, mizahi olarak, eleştiri olarak nitelenemez. Bu karikatür tümüyle kitleleri tahrik edicidir. Bu karikatürden sonra bir Trabzonsporlunun Kadıköy'de gezmesi ve hatta bir Karadenizlinin Şükrü Saracoğlu Stadı yakınlarından geçmesi dahi tehlike doğurur. Fanatik taraftarların bundan etkilenmemesi mümkün değildir."

KARİKATÜRİST AKGÜN: FANATİZMİ ANLATMAYA ÇALIŞTIK

Şüpheli olarak ifade veren karikatürist Tuncay Akgün suçlamalara şöyle yanıt verdi:

"Şampiyoon diye bağıran, omuzunda av tüfeği asılı ve kupa kaldıran şahıs ile Fenerbahçe'nin kaza yapmış otobüsünü canlandırdığım karikatür güncel bir olaya ilişkindi. Olayı mizahi bir şekilde işlemek istemiştik. Olayın ve karikatürün Trabzonspor ile ilgisi yoktur. Fanatizmi anlatmak için çizilmiş bir karikatürüdür. Suç maksadımız ve kastımız bulunmamaktadır."Kaynak : Haber61
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trabzonspor'dan o karikatüre suç duyurusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN