Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demirören'den önemli açıklamalar

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı , Türk futbolundaki gelişmeleri anlatarak, Passolig ve hakemler hakkında da önemli açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 11.5.2015 23:19
Demirören'den önemli açıklamalar
Katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı , devletten aldıkları destekten bahsederek, "Türkiye'de siyasetin futbola karıştığı söyleniyor ben buna katılmıyorum. Sadece desteklerini hissediyorum. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Spor Bakanımız futbolu çok seviyor. Riva'nın yüzde 35'ini Spor Bakanlığımız karşıladı. Yani desteklerini sonuna kadar arkamızda hissediyoruz. Bugün Başbakanımız kısa bir ziyarette bulundu ve 'Burası kısa sürede gezilecek bir yer değil geniş zamanda geleceğim ve bir de maç yapacağım' dedi. Bu tesis dünyada ilk 73'e girer. Platini kısmet olursa buraya gelecek. Tesisi anlatan kataloğumuzu dünyanın tüm federasyonlarına gönderdik. Projelerimiz devam ediyor. Spor lisemiz, huzur evimiz. Sahalarımız yapılmaya devam ediyor" şeklinde konuştu.

"FEDERASYON OLARAK KULÜPLERE TESİS YARDIMI YAPACAĞIZ"

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in 'Futbol Buluşmaları' toplantılarını da anlatan Başkan Demirören, "Fatih Terim 4-5 yere gitti ve 20 yere kadar gidecek. Futbolun tüm paydaşlarını toplayarak o bölgenin sorunlarını dinliyor. Bölgedeki tesislere bakıyor. Biz federasyon olarak kulüplere tesis yardımı yapacağız. Süper lig kulüplerine giden tesis paraları var. Bunu kaldıracağız. 2. lig ve 3. lig kulüplerimize, gerçekten ihtiyacı olan kulüplere yardımcı olacağız. Fatih hoca ve tesisler sorumlusu arkadaşımız bunların incelemesini yapıyor. Haziran sonunda 7 ilde tesis temeli atacağız. Çanakkale, İzmir, Manisa gibi şehirler ilk periyotta" dedi.

"BEN MİLLİ TAKIM KADROSUNU AÇIKLANDIĞI GÜN ÖĞRENİYORUM"

Milli Takım ile ilgili yapılan eleştirilere cevap veren Demirören, "Türkiye'de bir görüş var. Milli Takım başarısızlığı federasyonun başarısızlığıdır diye. Ben mi seçiyorum bu kadroyu? Kulüplerde başkanların kadroya etkisi daha fazladır. Hocanın verdiği listeden oyuncuları seçerler. Bunun etkisi yüzde 40'tır. Ama federasyon başkanının nasıl bir etkisi olabilir. Ben Milli Takım kadrosunu açıklandığı gün öğreniyorum. Bizim amacımız arada bir turnuvalara katılmak değil, her turnuvaya katılan bir takım oluşturmak. Fatih hoca bu konuda çok çalışıyor. Abi kardeş gibiyiz. Birbirimize arkamızı dönüp yürüyebiliyoruz" diye konuştu.

ARKADAŞINA GÖNDER
Demirören'den önemli açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN