Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kenan Evren kurnazlığı!

2006 ve 2009 yıllarında Meclis'e önerge verip, Şükrü Saracoğlu Stadı'nın yanındaki Kenan Evren Lisesi için Hükümeti, devleti zarara uğratmakla suçlayan CHP ve o zamanki adıyla BDP şimdi sessizleri oynuyor. Hükümeti hedef alan Aziz Yıldırım; Kemal Kılıçdaroğlu ve Emine Ayna gibi isimleri telaffuz etmezken, sarı-lacivertli taraftarlar ise Kılıçdaroğlu ve Ayna için, “F.Bahçe’yi bitiren ikili” yorumunu yaptılar

Giriş Tarihi: 12.5.2015
Kenan Evren kurnazlığı!
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın, Kenan Evren Lisesi'yle ilgili basın toplantısının ardından Hükümete ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya yönelik eleştirileri gündeme bomba gibi düşmüştü. Ancak Yıldırım, Kenan Evren Lisesi'yle ilgili TBMM'de önerge veren siyasi partilerin adlarını toplantıda söylemeyip sadece, "Önergenizi çekin" demekle yetinmişti. Kenan Evren Lisesi'nin yaklaşık 12 yıldır çözülemeyen ve daha büyük bir sorun hale gelmesinde CHP ve o zamanki BDP'nin büyük pay sahibi olduğu net bir şekilde ortaya çıktı. Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, 4 Temmuz 2006'da dönemin Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'e yönelik TBMM'ye sunduğu gensoru önergesinde Fenerbahçe'nin Kenan Evren Lisesi arazisiyle ilgili maddeleri sıralamıştı.

BAKANLARI YOLSUZLUKLA SUÇLAMIŞTI!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fenerbahçe Kulübü'nün projesi üzerinden bakanları ve hükümeti yolsuzluk ve rant sağlamakla suçlamıştı. Dönemin BDP'li Diyarbakır Milletvekili Emine Ayna da 2009'da, Fenerbahçe'nin Kenan Evren Lisesi arazisi ile ilgili Maliye Bakanı Mehmet Şimşek hakkında Meclis'e gensoru vermişti. Emine Ayna'nın verdiği gensoru önergesinde ise devletin bakanlığının, devleti bilerek zarara uğrattığı konusundaki suçlamalar göze çarpıyordu!. Ayna'nın iddiasına göre devletin o zamanın parasıyla 90 milyon TL zarara uğratıldığı ifade ediliyordu.

BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU!

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile yaptığı görüşmeden istediği sonucu alamayan ve mahkemeye gideceklerini açıklayan başkan Aziz Yıldırım'ın ihaleyi sadece hükümete kesmesi ve bakan Avcı'ya yönelik eleştirileri sonrası şu soru internette tartışılmaya başlandı: "Asıl problemin kaynağı olan ve Hükümeti bu araziyle ilgili olarak yerden yere vuran Kemal Kılıçdaroğlu ve Emine Ayna ismini Aziz Yıldırım neden açıklamıyor?" Taraftarlar bu soruya yanıt ararken, 2006 yılında Hüseyin Çelik'e 5 soru soran Kılıçdaroğlu'nun ise şimdi, "Fenerbahçe'nin hakkı yeniyor. Protokole uyulmalı" algısını yaratması, "Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu" sözünü akıllara getirdi.

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU YAKIN TEMASTA
Öte yandan Başbakan Ahmet Davutoğlu ve kurmaylarının konuyla ilgili olarak Fenerbahçe yönetimi ile yakın temasta oldukları ve seçim sonrası Kenan Evren Lisesi'yle ilgili yeni gelişmelerin olacağı öğrenildi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kenan Evren kurnazlığı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN