Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mersin İdmanyurdu başkanını seçti

Giriş Tarihi: 16.5.2015 17:27
Mersin İdmanyurdu başkanını seçti

Mersin İdmanyurdu Kulübü'nün olağanüstü kongresinde Ali Kahramanlı, oy birliğiyle başkanlığa yeniden seçildi.

Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen kongrede Kahramanlı ve yönetim kurulu listesi, üyelerin tam desteğini aldı.

Başkanlığa yeniden seçildiği kongrede konuşan Ali Kahramanlı, seçim sonucunun ülkeye ve Mersin'e hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Futbol takımının başarılı bir yerde olduğunu vurgulayan Kahramanlı, "Biz buraya çıkarken dediler ki 'ilk düşecek takım Mersin İdmanyurdu' ama bugün Mersin İdmanyurdunun nerede olduğunu herkes çok iyi biliyor. Kimse inanmıyordu ama bugün 43 puana sahip olan bir takımımız var" diye konuştu.

Yönetim kurulu üyeleriyle göreve geldikleri günden bu yana gece gündüz çalıştıklarına dikkati çeken Kahramanlı, şöyle devam etti:

"Mücadele ederek ve Mersin İdmanyurdumuzu 29 yıl sonra Süper Lig'e çıkardık. İki dönem kaldık maalesef 2012-2013'te yeniden düştük. Diyorlar ya 'düşenin dostu olmaz', biz düştük ama kimse yanımızda olmadı. Kimse bize sahip çıkmadı, herkes bizi yalnız bıraktı ama biz kaçmadık, biz mücadele ettik ve buna inandık. 29 yıl sonra bu takımı çıkaran ve benim dönemimde de bu takımı düşüren bir başkan ve yönetim kurulu vardı. Ama ne olursa olsun bütün malımı, canımı, ailemi, çoluğumu, çocuğumu her şeyi ortaya koyarak dedim ki 'ben bu takımı yeniden Süper Lig'e çıkartacağım.' Birileri buna inanmadı. Dediler ki 'bu takım düştü, bir daha çıkamaz' ama biz buna inandık. Kadromuzu kurarken iyi bir kadro kurduk, iyi bir ekip olduk, çalıştık ve Allah'a şükür bu takım yeniden çıktı."

"BU RÜYAYI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ"

Mersin İdmanyurdu'nu daha iyi yerlere taşımak için gece gündüz çalışacaklarının sözünü veren Kahramanlı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Yıllardır hayal ettiğimiz, rüya dediğimiz ve kimsenin yapamadığı tesisimizin hazırlıkları, valimizin ve belediye başkanımızın önderliğinde devam ediyor. Bugüne kadar bu tesisle ilgili zaman zaman yönetim kurulu arkadaşlarımızla çok çalıştık ama maalesef birileri engel oldu, taş koydu ve biz bunu yapamadık. Ama bugün başta sayın valim ve belediye başkanımız kararlı bir şekilde buna el koydu. İnşallah çok kısa bir süre içinde bu tesisin temelini atacağız. Bu rüyayı gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki sezon, ilk yapacağımız iş bir an önce tesisimiz temelini atıp bitirmek."

Kahramanlı, bazı basın kuruluşlarında futbolcuların parasını ödemediklerine dair haberler yapıldığını ancak bu yıl ayrılan 35 milyon liralık kulüp bütçesinden, tüm oyuncuların ağustostan mayıs ayına kadarki ödemelerinin yapıldığını kaydetti.

VALİ ÇAKACAK'IN GÖRÜŞLERİ


Kongreye katılan Mersin Valisi Özdemir Çakacak ise şehirdeki görevinde 8. ayını doldurduğunu ifade ederek, "Gördüğümüz kadarıyla, Mersin İdmanyurdu Kulübü, Ali Kahramanlı başkan ve yönetim kurulu üyelerinin şahsi çabalarıyla hem Spor Toto Süper Lig'de tutunabilmenin hem de bir şeyler yapabilmenin çabası içerisinde" diye konuştu.

Çakacak, 90 yıllık geçmişe sahip bir kulübün genel kuruluna katılımın çok az olmasından rahatsızlık duyduğunu belirterek, kurula her katılanın maddi destek vermesi gerekmediğini "bizim kulübümüzdür" diyerek çoğunluğu oluşturmak ve manevi destek vermek için katılması gerektiğini söyledi.

Kulüp başkanı Ali Kahramanlı'nın konuşmasında bahsettiği tesis sıkıntılarını dinlediklerini ifade eden Çakacak, şöyle konuştu:

"İstemek ayrı, yapmak ayrı şeydir. Şimdiye kadar 'arsa tahsil edilmiş, yapılacakmış' konuları vardı. Ama resmiyette hiçbir şey yapılmamış. Bunu söylerken de sadece Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ya da Orman Bölge Müdürlüğü olarak demiyorum. Oralara bir şey gelmemiş ki. Kimse oralardan 'şöyle yapın' diye bir şey istememiş ki. Hep sözde kalmış bunlar. 'Hadi verelim' dediğimiz zaman açın dosyaları dediğimiz zaman, baktık belediyeden imar uygulaması yapılması gerekiyor. Daha işin başındayız ama olması için çaba sarf ediyoruz. Herkesin bunu bilmesi gerekir. Yapmaya çalışacağız."

Kulübün 90 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu kaydeden Özdemir Çakacak, tesislerle ilgili yaşanan sıkıntılar konusunda "90 yıllık bir kulüpten bahsediyoruz. Bir yıllık bir kulüp değil. 90 yıllık kulüpte bir iki yıldır mı akla geldi böyle şeyler. Şimdiye kadar gündemde yok muydu bunlar? Biraz da özeleştiri yapalım kendimize. Herkes yapsın. Sadece 'biz orayı istedik, bize vermediler' demek, kamu önünde bir tarafa 'biz istedik onlar vermedi' olur. Dolayısıyla hepimiz oturalım, hangimizin ne imkanları var, neleri verebilirizi konuşalım. Biz oranın yapılması hususunda, hayata geçirilmesi konusunda, elimizden gelen her şeyi yapacağımıza söz veriyoruz" ifadelerini kullandı.

Mersin Stadı'nda yaşanan sorunlara değinen Çakacak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Mersin Stadı, Türkiye'nin en büyük statlarından birisidir. Bu statla ilgili biz hiç konuşmadık. Kamuoyunda 'stat bitmedi' dendi. Stat ikinci yarıya hazırdı. Kulübün kararı nedeniyle geçilmedi. Şimdi gelecek yıl o stat için oturup çalışma yapmalıyız. Bu stadın locaları, kombineleri var. Herkes illa şu kadar verecek diye değil. Herkes kurumlar, şirketler, gücü yettiği oranında loca alıp ya da kombine alıp destek verecek. Herkes yönetimde olmayabilir ama herkesin karınca kararınca bu kulübe destek vermesi lazım."

YENİ YÖNETİM KURULU

Ali Kahramanlı başkanlığındaki yeni yönetim kurulunda şu isimler yer aldı:

Ayhan Erdem, Ahmet Serttaş, Hikmet Kaya, Senan İdin, Sedat Aydöner, Şerafettin Kadooğlu, Metin Yıldıran, İlkay Mahanoğlu, Mustafa Yüksel, Mehmet Özgür Sanal, Murat Harman, Adem Serin, Beşir Acar, Alper Nusret Canözkan.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin İdmanyurdu başkanını seçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN