Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Giriş Tarihi: 19.5.2015 17:26 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 16:00
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Sabah Gazetesi'nin usta kalemi Hıncal Uluç, geçtiğimiz haftaya damgasını spor olaylarını Sabahspor.com okuyucuları için değerlendirdi.

Fenerbahçe Ülker, THY Avrupa Ligi'nde Dörtlü Final'e kalarak önemli bir başarı elde etti aslında ama bu organizasyonda önce Real Madrid'e sonra da CSKA Moskova'ya yenilerek hayal kırıklığı yarattı. Siz neler söyleyeceksiniz Fenerbahçe Ülker'in Dörtlü Final performansı için?

Çok kötüydü. Ben bu bizim medyanın 'Boynun bükülmesin', 'Aslan Fener', 'Buna da teşekkürler' tarzı başlıklarla aşağılık kompleksinden kurtulamayışına tahammül edemiyorum. Senin medyan böyle kompleksli olursa o basketbolcu nasıl kendine güvenir de Avrupa Şampiyonluğu'na oynar ya! İkinciliğin adı 'Bullshit'tir. Spor müdürlerinden merak eden varsa bana sorsunlar 'Bullshit' ne demek anlatayım onlara. Tarih bir tek birincileri yazar! Fener dördüncü oldu. Ne demek 'başın öne eğilmesin' bilmem ne! Çünkü Fenerbahçe, Final Four'a kaldığı zaman yeterince alkışlandı zaten, 'Bravo Fenerbahçe' diye. Ama o orada bitti. Final Four'da ne yaptı da neye 'bravo' diyorsun?

Fenerbahçe'de 'Fenerbahçe' diyebileceğin bir basketbol adamı söyle bana. Ben sana söyleyeyim; 'Altan Dinçer' dersen 'Fenerbahçe' derdim, 'Erdoğan Karabelen' dersen 'Fenerbahçe' derdim, 'Yalçın Granit' dersen 'Galatasaray' derdim. Bir takımın simge olmuş sporcuları vardır ve takım onların etrafında toplanır. Fenerbahçe'de 'Fenerbahçe' diyeceğin bir adam var mı? Bunların 12'si de seneye başka takımlarda oynayabilirler, geçen senelerde başka takımlarda oynadıkları gibi. Türk basketbolunun en büyük kusuru burada. Beğen ya da beğenme ama Olimpiakos'ta bir tane Spanoulis var, işte Olimpiakoslu adam. Rudy Fernandez var Real Madrid'de. Daha başkaları da var ama 'Fenerbahçe' diyeceğin bir adam var mı? Yok. 'Galatasaray' diyeceğin bir adam var mı? Yok. 'Efes Pilsen' diyeceğin bir adam var mı? Yok.

Bora EĞRİÇAYIR / SABAHSPOR.COM
ARKADAŞINA GÖNDER
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN