Saray'da Özbek dönemi

7 bin 836 Genel Kurul üyesinden 3 bin 844'ü oy kullandı. 7 aylık Duygun Yarsuvat döneminin etkili ismi Dursun Özbek, 2 bin 800 oyla koltuğa oturdu. Sarı-kırmızılı yeni yönetimin görev süresi 3 yıl

Giriş Tarihi: 24.5.2015
Saray'da Özbek dönemi
G.Saray'ın 36. Başkanı Dursun Özbek oldu. Dün Galatasaray Lisesi'nde yapılan seçimli genel kurulda 15 sandıkta da rakipleri Ahmet Özdoğan ve Turgay Kıran'a büyük üstünlük kuran Dursun Özbek, 3 bin 844 üyeden 2 bin 800'ün oyunu alarak Cimbom'un yeni başkanı oldu. Kıran'a 534, Özdoğan'a ise 442 oy çıktı. Özbek başkanlığındaki yeni yönetimin görev süresi 3 yıl...

DUYGUN YARSUVAT'A MAZBATA JESTİ

2014-2015 sezonu Galatasaray tarihine 3 başkanlı sezon olarak geçti. Sezonu Ünal Aysal ile açan ardından yapılan olağanüstü kongrede Duygun Yarsuvat'ın oturduğu sarı-kırmızılı kulübün başkanlık koltuğu ligin son iki haftasında Dursun Özbek'in oldu. Özbek ve yönetimi, Galatasaray'ın Rizespor deplasmanında oynayacağı son hafta maçından sonra mazbatalarını alma kararı verdi. Böylece G.Saray şampiyon olursa bu başarı Yarsuvat'a yazılacak...

ASIL KUTLAMA ŞAMPİYONLUKTA

Zaferden sonra yeni yönetimiyle basına poz veren Dursun Özbek şunları söyledi: "Şahsıma ve ekibime Galatasaray'ımızı yönetme emanetini teslim eden üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Seçimi kazandık ama asıl kutlamayı taraftarımızla birlikte şampiyonluğa ulaşınca yapacağız. Verdiğimiz bütün sözlerin arkasında durmaya çalışacağız. Galatasaray'ı her anlamda başarıya ulaştırmak için var gücümüzle çalışacağımızdan hiç şüpheniz olmasın. Ben diyorum ki, yeni değil yine Galatasaray, daima Galatasaray..."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TEBRİK ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Galatasaray Başkanlığına seçilen Dursun Özbek'i tebrik etti. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Erdoğan, Özbek'e tebrik telgrafı gönderdi. TFF de Dursun Özbek'i kutladı.

DURSUN ÖZBEK KİMDİR?

1949 Giresun doğumlu ve G.Saray Lisesi mezunu. İTÜ Makine Mühendisliği'ni bitirdi. 30 yıla yakın turizm sektörünün içinde. Nippon ve Point Hotel zincirlerini kurdu. İstanbul ve Antalya'da hem yatırımcı hem de işletmeci olarak faaliyetler gösteriyor. Evli ve iki çocuk babası. İngilizce ile Fransızca biliyor. Dursun Özbek artık G.Saray'ın 36. başkanı...

FLORYA CÜNEYT TANMAN'IN

Abdürrahim Albayrak'ın yerine Cüneyt Tanman futbol şubesinin başına geçecek. Ural Aküzüm basketboldan, Ali Yüce voleyboldan sorumlu olacak. Cengiz Özyalçın 2. Başkan, Nasuhi Sezgin ile Eşref Alaçayır Başkan Yardımcısı, Can Topsakal muhasip üye olarak görev yapacak. Fatih İşbecer medya, Selim Arda Üçer iletişimden sorumlu olacak.

İŞTE ÖZBEK'İN YÖNETİMİ

ASİL ÜYELER


Cengiz Özyalçın (5333) 1939 İstanbul doğumlu. G.Saraylı eski milli futbolcu olan Özyalçın, Kadıköy Belediyesi eski Başkanı.
Eşref Alaçayır (7072) 1954 Balıkesir doğumlu. G.Saray Lisesi ve İstanbul Hukuk mezunu. İstanbul Barosu'na kayıtlı serbest avukat.
Can Topsakal (9461) 1958 İstanbul doğumlu. Galatasaray Lisesi mezunu. Barbare markası ile şarap üreticiliği yapıyor.
Tayfun Demir (11236) 1970 İstanbul doğumlu. Bilkent İşletme mezunu. Fırat Plastik AŞ Yönetim Kurulu üyesi.
Nasuhi Sezgin (6939) 1948 İstanbul doğumlu. G.Saray Lisesi ve Galatasaray İktisat İşletmecilik mezunu. Tekstilci.
Cüneyt Tanman (9083) 1957 Isparta doğumlu. Marmara İşletme mezunu. G.Saray ve Milli Takım'ın eski futbolcusu ve kaptanı.
Fatih İşbecer (11043) 1976 İstanbul doğumlu. Galatasaray Lisesi ve İTÜ Fizik Mühendisliği mezunu. İşadamı. İsmail
Sarıkaya (11671) 1967 İstanbul doğumlu. İTÜ İnşaat Fakültesi mezunu. Galatasaray Yardımlaşma Sandığı üyesi.
Ural Aküzüm (12281) 1979 Kars doğumlu ve Galatasaray Lisesi mezunu. Serbest avukatlık ve ticaretle uğraşmakta.
Tarık Taşar (12846) 1968 Adıyaman doğumlu. Marmara Diş Hekimliği mezunu. Çetaş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı.

YEDEK ÜYELER

Alper Narman (10500) 1974 İstanbul doğumlu. Galatasaray Lisesi ve İstanbul Siyasal Bilgiler mezunu. İşadamı.
Murat Atay (11982) 1966 İstanbul doğumlu. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu. Galatasaray Kürek Şube Kaptanı.
Ali Yüce (13415) 1986 İstanbul doğumlu. Bilgi Üniversitesi İletişim mezunu. Skoda Yüce Auto Yönetim Kurulu üyesi.
Burçin Aslan (13443) 1984 İskenderun doğumlu. İstanbul Hukuk mezunu. İstanbul Barosu'na kayıtlı serbest avukat.
Selim Arda Üçer (14845) 1980 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik İktisat mezunu. Kurumsallaşma ve İK alanında yönetici.

Denetim Kurulu asli üye: Cengiz Ergani, Ahmet Cebeci, Cevat Genç. Yedek üye: Metin Sinan Aslan, Tolga Erem, Kerem Selahattin Ergün. Disiplin Kurulu asli üye: Oğuz Evrenos, Okan Tekinşen, Cemal Burnaz, Alparslan Karagülle, Oral Yılmaz, Celal Emon, Can Baydarol. Yedek üye: Mustafa Tanrıyar, Derya Göbelek, Esat Erdem, Hakan Ünasaler, Vedat Gürer. Sicil Kurulu asli üye: Serdar Eder, Çetin Öztürk, Hayri Gürkan Eliçin, Mesut Karaarslan, Ali Tüzmen, A. Esat Tansev, Özcan Karamahmutoğlu. Yedek üye: Nihal Özfırat, Ömer Faruk Dak, Hakan Melek.

KONGRE NOTLARI

Seçimde oyunu kullanan sanatçı Aydemir Akbaş başkan adaylarına tepki gösterdi. Sandık başında görevli gösteremeyen başkan adaylarına Akbaş, "Kepazelik bir durum. Başkan adayı var ama sandık başına koyacak adamları yok" diye tepki gösterdi.
Galatasaray'da genel kurul üyeliğinin yanı sıra Divan Kurulu üyesi de olan sarı-kırmızılı kulübün efsane futbolcusu ve teknik direktörü Fatih Terim, dün yapılan seçimlerde oy kullanmadı.
Galatasaray Lisesi'nde saat 10:00'da başlayan oy kullanma işlemi 15:00'te sona erdi. Aidatını yatırmış 7 bin 856 Genel Kurul üyesinden 3 bin 844'ü 15 sandıkta oyunu kullandı. Galatasaray'ın 36. başkanı olabilmek için seçim yarışına giren Dursun Özbek, Turgay Kıran ve Ahmet Özdoğan, 3 numaralı sandıkta oylarını kullandı.
Sarı-kırmızılı kulübün 99. dönem yönetiminin belirleneceği genel kurulda, kongre divan başkanlığına Metin Ünlü seçildi. Ünlü, Mali ve İdari Genel Kurul'daki başarılı yönetimi sonrasında dün divan başkanlığı için tek aday olarak kürsüye geldi.
Eski başkanlar Faruk Süren, Mehmet Cansun ve Ünal Aysal'ın yanı sıra Genel Kurul üyesi olan ünlüler Demet Akbağ, Cem Davran, Şevket Altuğ oy kullanmaya geldiler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saray'da Özbek dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN