Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Giriş Tarihi: 25.5.2015 16:51 Güncelleme Tarihi: 26.5.2015 04:53
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Sabah Gazetesi'nin usta kalemi Hıncal Uluç, geçtiğimiz haftaya damgasını spor olaylarını Sabahspor.com okuyucuları için değerlendirdi.

Ligin kaderini belirleyecek Galatasaray - Beşiktaş maçının kazananı sarı - kırmızılı ekip oldu. Teknik adamların kadro seçimlerini nasıl değerlendiriyorsunuz?

İnsanlar göklere çıkarmaktan bir hal oluyorlar 'Hamza Hoca geldi de Galatasaray'ı nereden alıp şampiyonluğa getirdi' diye. Ellerinde de istatistikler var. Hamza Hoca'nın aldığı puanların ortalaması maç başına 3 üzerinden 2,45. Hakikaten büyük ortalama. Son 6 maçta gol yemeden 18 puan kazanıp öne geçmesi. Bu 6 maçı Chedjou'nun yokluğuna rağmen (Sevgili Maratoncularımız çok üzüldüler Chedjou oynamadığı için) gol yemeden geçerek rekor yapması falan hepsi kâğıt üzerinde. Galatasaray'ın 2-0 kazandığı son maç dâhil, bütün 1-0'lar da dâhil Hamza Hoca durumu şöyle izah ediyor; 'Biz gerilerdeydik. Yarışa girene kadar hücum futbol oynadık. Ama lider duruma geldiğimiz andan itibaren artık liderliği korumak düşüncesi içerisine girdik ve savunmaya önem vermeye başladık. Savunmaya önem verdiğimiz için de 6 maçta hiç gol yemeden 18 puan aldık.' Başta Maratoncular ve medyamız da bunu tasvip ediyor, doğru söylediğini iddia ediyorlar. Ben de kahkahalarla gülüyorum. Yani, neremle güldüğümü söylesem ayıp olur!..

Şu Hamza Hoca'nın savunma yapıp gol yemediği maçlardan herhangi birisini kendileri seçsinler. Ben seçmiyorum, Hamza Hoca seçsin. Hamza Hoca ile beraber toplansın bu Maratoncular ve de 'İşte Galatasaray'ın savunma taktiği başarılı oldu' diyen herkes. Kendileri seçsinler, görelim bakalım rakip takım kaç gol pozisyonuna girmiş ve ne golleri atamamış. Rakibin atamadığı goller yüzünden sen maçı kazanıyorsan kıpkırmızı olursun, utanırsın, konuşmazsın. 'Biz iyi savunma yaptık.' Yani tabelacı medyanın en güzel örneğini veriyor Türk Spor Medyası ve ne yazık ki bu programlar izleniyor, bu yazılar okunuyor. Yazıktır!.. Açık seçik söylüyorum; istedikleri maçı seyretsinler. O akşamki Beşiktaş maçı inanılır gibi bir örnek değil. Maç bitti, Maraton başladı… Şansal Büyüka, Tümer Metin, Mustafa Denizli üçlüsü Beşiktaş'ı nasıl yerin dibine sokup, Galatasaray'ı yücelttiler.

Özge AYDIN /SABAHSPOR.COM

ARKADAŞINA GÖNDER
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN