Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kartal'da kılıçlar çekildi

Mali kongrede sert eleştirilere maruz kalan Başkan Orman olağanüstü seçime gidip muhalif sesleri kesmek ve yönetimi değiştirme kararı aldı. Fikir ayrılığına düşen Ahmet Nur Çebi ise istifa edip kendine yeni bir yol çizecek

Giriş Tarihi: 26.5.2015
Kartal'da kılıçlar çekildi
Beşiktaş'ta başkan Fikret Orman'ın seçime gideceğine açıklaması gündeme bomba gibi düşerken, bu kararın altındaki nedenler de su yüzüne çıkmaya başladı. Kulübün idari ve mali kongresinde özellikle genç üyelerin sert eleştirileri sonrası kürsüye çıkarak, "Anladım ki seçim istiyorsunuz, sandığı koyarız, güven oylamasına gideriz. El mi yaman bey mi yaman görürüz" diye meydan okuyan Orman hem güvenoyu için muhalif sesleri kesmek hem de yönetimi değiştirerek daha güçlü bir yönetimle devam etmeyi hedefliyor.

YÖNETİMİN %50'Sİ DEĞİŞECEK
Bu süreçte Orman'la fikir ayrılığına düşen 2. Başkan Ahmet Nur Çebi kendine farklı bir yol çizecek. Yakın çevresine "Lig bittikten sonra istifa edebilirim" mesajı veren Çebi'nin, kongre öncesi görevden ayrılarak yeni oluşum başlatacağı belirtiliyor. Orman'ın ise olağanüstü kongrede Çebi'ye yakınlığı ile bilinen iki yönetici başta olmak üzere yönetimde yüzde 50'lik bir revizyona gitmek istediği öğrenildi.

SEÇİM KASIM BAŞINDA YAPILACAK
Bugün yapılacak yönetim toplantısı öncesi kurmayları ile dün gece bir araya gelen başkan Fikret Orman'ın, "Olağanüstü kongreye gidelim. Yönetimi revize edelim ve güven tazeleyelim. Hazırlıklar için çalışmalara başlayın" dediği bildirildi. Orman ve ekibinin seçim tarihini stat bitiş tarihi olarak da beklenen 25 Ekim Pazar günü, çoğunluğa bakılmaksızın ise 1 Kasım olarak açıklaması bekleniyor...

İKİLİ KARŞI KARŞIYA GELEBİLİR...
Beşiktaş camiasında şimdiden Ekim sonu Kasım başı yapılması beklenen olağanüstü kurulda başkan Fikret Orman ve şu anki ikinci başkanı Ahmet Nur Çebi'nin karşı karşıya gelip gelmeyeceğine ya da farklı ittifakların olup olmayacağı konuşulmaya başlandı.

SERDAL ADALI'DAN ADAYLIK SİNYALİ
Beşiktaş'ın eski yöneticilerinden Serdal Adalı, olağanüstü kongrede Orman'ın listesine gireceği iddiaları karşısında SABAH'a "Fikret Orman'la hayata bakış açımız, çalışma anlayışımız ve vizyonumuz çok farklıdır. Bu yüzden böyle bir durumu düşünmem mümkün değil" dedi. Adalı, başkan adaylığı ile ilgili ise "Onu önümüzdeki günlerde değerlendiririz" yorumu yaparak adaylık için açık kapı bıraktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kartal'da kılıçlar çekildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN