Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Sabah Gazetesi'nin usta kalemi Hıncal Uluç, geçtiğimiz haftaya damgasını spor olaylarını Sabahspor.com okuyucuları için değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 26.5.2015 16:49 Güncelleme Tarihi: 27.5.2015 16:06
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
Galatasaray – Beşiktaş maçının hakemi Hüseyin Göçek maça atandıktan sonra yine tartışmalara neden oldu. MHK Başkanı Yusuf Namoğlu "Hüseyin Göçek'in basketbolda G.Saray forması var ama öbür taraftan Beşiktaş'ta da formalı resmi var!" dedi. Bu açıklamaları nasıl değerlendiriyorsunuz?

Yani Yusuf Namoğlu'nun yaptığı açıklama anlamsız. Böyle bir şey olur mu ya! Hakemine güveniyorsan isterse Galatasaray'ın kaptanlığını yapmış olsun 'Efendim o formayı da giydi, bu formayı da giydi.' Yok ya! Ya tayin etmezsin ya da ettiğin adamın arkasında formayla falan durmazsın 'O adam hakemdir ve benim güvendiğim hakemdir arkadaş' dersin biter.

Sivok'un Umut'a yüklenmesi net kırmızı kart, penaltı olarak yorumlandı. Demba Ba'nın Galatasaray ceza sahasında yerde kaldığı pozisyonda Melo'nun müdahalesi var mı? Hakan Balta ve Atınç'ın kendi ceza sahalarında topa elle müdahaleleri söz konusuydu. Sizce bu pozisyonlarda penaltı verilebilir miydi? Hakemin kararlarını nasıl buldunuz?

Yani Hüseyin Göçek çok gergin bir maç yönetti ve yapacağı ciddi bir hatanın hakemlik hayatını sona erdireceğini de biliyordu. Öyle hazırlandı zemin çünkü. Hele Yusuf Namoğlu'nun sözlerinden sonra. Ama genelde iyi götürdü maçı. O kadar gergin bir maçı iyi götürdü. Kör parmağın gözüne yanlışlar yapmadı. Yanlış diyebileceğin şeyler hakemin yorum hakkı içinde olan şeyler. O yorum hakkını da herkes ister istemez kendi tuttuğu takıma göre yontacağı için... Ben şuna kızıyorum yorumlarda; nalıncı keseri gibi yorumlarını hep aynı tarafa yontuyorsan o zaman tarafsız hakem değilsin. Ama yorum hatası dediğimiz şeyleri karşılıklı yapıyorsan o zaman bir kastın yok. Sivok'un Umut'a yaptığı hareketin tutar tarafı yok bana sorarsan. Ama Beşiktaşlılara sorarsan Hakan'ın eline çarpan top penaltı.

Özge AYDIN /SABAHSPOR.COM

ARKADAŞINA GÖNDER
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN