Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir suçlu var sa o da benim

17 yılda 9 Galatasaray şampiyonluğu gören Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, bu sezon da hayal kırıklığı yaşatırken net konuştu:

Giriş Tarihi: 28.5.2015
Bir suçlu var sa o da benim
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım kaçan şampiyonluğun ardından dün basının karşısına çıktı... Başkanlık kararı için 1-2 gün daha düşünmek istediğini ancak gazetelerde yer alan bir ilan sonrası yeniden aday olmaya karar verdiğini söyledi. Başkanlık süresini, "Genel kurul seçerse mahkeme sonuçlanana kadar başkanım" sözleriyle açıklayan Yıldırım, şöyle devam etti:

KİMSEDEN KORKUM YOK
Bana 'Rızanla bırak' diyorlar 'Yoksa vururuz, vurdururuz' demek istiyorlar. Ben kimseden korkmadım. Burada padişahlık yok, demokrasi var. Siz aday olursanız, seçilirseniz devam edersiniz. Yeni Fenerbahçeliler bu kulübü yönetirler ama tehditle kimseyi gönderemezsiniz. Ben her sözün arkasındayım, benim adım Aziz Yıldırım. Tek davam Fenerbahçe'nin üzerine atılan lekenin temizlenmesi. 7-8 Temmuz'da olumlu olumsuz karar verilir. Olumlu verilirse, Fenerbahçe ve biz temizlenmek istiyoruz. Aksi olursa ki; olması durumunda Fenerbahçe'den istifa ederim, bu lekeyi Fenerbahçe'ye taşıtmam.

TEHDİTLER BENİ KAMÇILAR
3 Temmuz'da bizim için ilan vermeyenler 2011'de verdiler, yine rezil ettim kongrede. Bunların amacı belli olsa bırakırım. Hisse satarım, bunu yaparım bunu yaparım ile kulüp yönetilmez. 50 milyon dolar kulübü borca sokardım ama yarını olmazdı Fenerbahçe'nin. Şirketlerim gibi hakları koruyarak idare ettik. Tehditlerden korkan biri değilim ben, beni iyi tanımamışlar. Demokrasi için uğraştığım Fenerbahçe bu saflara gelmezse korkmadan her şeyi yaparım. Bunlar beni tehdit edemez. Beni daha hırslandırır, kamçılar. İsteyen gelir, kongrede çıkar vaat eder.

13 YIL ŞAMPİYON OLAMADILAR
Futbol takımı şampiyon oldu olmadı. Galatasaray 13 sene olmadı. Yüz tane tutulan adam hakaret ediyorlar, yumurta atıyorlar. Be şerefsizler. Bunların hepsini tespit ettim. Bu takım kurşunlandı, Avrupa'da böyle bir şey duydunuz mu? Ankara'da derneği taşlayanlar, sahadaki organizasyonlara, GFB'ye destek verenler bunlar mı? Bunlar bence. Kongre dışında her türlü ayak oyununda beni karşılarında bulurlar. Başkanlığı bunlara bırakmam. Bu çapulcular gelemez buraya.

ÇUVALLA PARA GETİRDİM
Aziz Yıldırım gidince 3 ayda bir kongre yaparlar. İnsanlar alıştı, Alex, Ortega, Baliç geldi. Aziz Yıldırım 9 milyon dolar ödedi. Kulübün şahsi çeklerinin arkasını imzalayıp ödedim 9 milyon dolar. 1998-99 bu, şimdi değil. 6 milyon dolar para getirdim çuvalla, o zaman param vardı. Fenerbahçe'ye ömrümü hayatımı verdim. Başka bir şey olsa 'Şunu götürdü, şu itibarı kazandı' diye yazarsınız. Başkan olmadan da vardı itibarım. Sevgi yok diyorlar. Ben zaten korkmadan geziyorum. Her gittiğim yerde saygı görüyorum elimi öpüyorlar.

KASTEN ÖDEME YAPMADIK
İsmail hocaya kefilim dedim, yine kefilim. Suçlu var mı; benim suçlu. 50 milyon harcasam kahraman mı olacaktım? Kulüp batak ben kahraman. Ben Fenerbahçe'ye ihanet etmem. Bin kişi çalışıyor bu kulüpte bir gün para ödenmediğini duydunuz mu? Futbolculara bizim kasti ödemediklerimizin dışında. Mart sonu itibariyle ödemiştik hepsini hiç para ödenmediğini duydunuz mu? Geldiğimde çiçekçiye kadar borç vardı. Herkes unuttu ben unutmadım bunları.

PARALEL YAPI YARGILADI
3 Temmuz'da hapse girdik, ne dediler şike yaptılar. Bizden önce 25-30 senedir şike yapılıyor bu ülkede. Yurdeşen Karahasan'ın Bursa kalecisine para verdiği TFF'nin 2-3 hafta ceza verdiğini 1990 Milliyet gazetesi okuyun bakın neler yazıyor. Biz paralel yapının mahkemelerinde yargılandık. Normal mahkemelerde yargılanmadık. 'Kumpas' diyorlar, Sivas'a para götürdük İlhan Bey'in elbise çantasında. Yahu 100 bin doları evine götürsen yastık altına koysan kalkar bakarsın ya.

NE ZAMAN BIRAKIYOR?
Aziz Yıldırım, başkan değil taraftar olmak istediğini söylerken, "Gazete ilanından sonra adayım. Mahkeme bitene kadar buradayım. Karar lehimize olursa kongre kararı alıp bırakacağım. Aleyhimize olursa yine bırakacağım. Kendi kendime soruyorum neden başkanlık yapıyorsun diye" ifadesini kullandı. Ancak hukukçular davanın 8 Temmuz'da bitmesinin imkansız olduğunu ve mahkemenin 1.5-2 yıl daha süreceğini bildiriyor.

İLANIN SAHİBİ BELGÜ ADAY OLDU
Aziz Yıldırım'ın "Verdikleri ilanla beni tehdit ediyorlar. Aradım ama telefonu kapalıydı" dediği Hulusi Belgü'den yanıt geldi. Belgü, "İlanı camia bir isim etrafında toplansın diye verdik. Yapılan açıklama sonrası kimin tehdit ettiği ortada. Gerekli 200 imzayı topladım. Centilmence, nezaketle aday oldum. Gazete ilanı bunun göstergesi... Telefonlarım her zaman herkese açık" dedi.

İLANDA NE DİYORDU?
www.bizfenerbahceyiz.com imzasıyla dün ulusal basına verilen "Şimdi değilse ne zaman?" başlıklı ilanın son bölümündeki "Rıza" vurgusu Yıldırım'ın adaylığı konusunda etkili oldu. İşte o ifadeler: "Şanlı bir törenle, anlayışla ve iyi niyetle, "rıza" ile ayrılmanın vakti geldi. Daha fazla riske girmeden, her Fenerbahçeli'nin gönlünde hala iyi bir anı varken, "hoşçakal" deme vakti geldi."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir suçlu var sa o da benim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN