Her daim Blatter

209 ülkenin 133'ünün oyunu alan FIFA Başkanı Sepp Blatter, rakibi Prens Ali'nin çekilmesiyle ikinci tura kalmadan zaferini ilan etti. 79 yaşındaki İsviçreli 2019'a kadar görevinde kalıyor

Giriş Tarihi: 30.5.2015
Her daim Blatter
Futbol tarihinin en büyük yolsuzluk operasyonu bile koltuğundan edemedi

Aralarında FIFA Asbaşkanı Jeffrey Webb'in de yer aldığı 7 üst düzey yetkilinin tutuklanması dahi Sepp Blatter'in koltuğunu sarsmaya yetmedi. 1998'den bu yana FIFA Başkanlığını 4 dönemdir sürdüren İsviçreli, suçlamalara ve yoğun yolsuzluk algısına karşın kemik oylarını elinde tutarak 209 ülkenin 133'ünün tercihi oldu ve 4 yıl daha FIFA'nın başında kalacağı kesinleşti. 73 oy olan Ürdün Prensi Ali, seçimi 2.tura götürecek oyu almasına karşın "Bana oy verecek kadar cesur olanlara teşekkür ederim" diyerek çekildi. 79 yaşındaki Blatter ise zaferini, "Dünya Kupası'nı ellemeyeceğiz. FIFA gemisinin kumandanı olacağım, gemiyi kıyıya yanaştıracağız. 4 yıl sonra da görevi bırakacağım" sözleriyle ilan ederken, "Haydi FIFA" diye yaptığı tezahürat dikkat çekti. İsviçreli'ye zaferi getiren oylar yıllardır yatırım yaptığı Afrika'dan gelen blok 55 oy olarak öne çıktı.

LUİS SUAREZ'İN CEZASI AZALSIN!

Uruguay delegeleri, 2014 Dünya Kupası'nda 8 milli maçtan men cezası alan Luis Suarez'in affını istedi. Başarılı forvetin gerekli dersi aldığını ve cezasını çektiğini ifade eden Uruguaylılar, Suarez'in men cezasının kaldırılmasını talep etti. Buna karşın yetkililer talebin kongrede değil, disiplin kurullarında tartışılabileceği yanıtını verdi.

Filistin FIFA'da

Filistin'in FIFA üyeliğine kabul edilmesini isteyen Filistinli delege İsrail'li sert bir şekilde eleştirip FIFA'ya kırmızı kart gösterdi. Delgele, "Irkçılık ve ayrımcılık yapılmasını red ediyorum. FIFA'ya kabul edilmemizi istiyoruz" dedi. Yapılan oylamada 165 oyla FIFA'ya kabul edilen Filistin ayrıca İsrail'in üyeliğinin askıya alınması talebini geri çekti. Filistin ile İsrailli delegeler daha sonra birbirlerini tebrik ettiler.

'2002'DE ŞİKE VAR'

FIFA'daki yolsuzluk skandalının ardından İtalyan basını dün olay yaratacak bir iddia daha ortaya attı. Corriere dello Sport gazetesi, Güney Kore'nin İtalya'yı eleyerek üst tura çıkması adına Sepp Blatter yönetimindeki FIFA'nın hakemler aracılığıyla şike yaparak bunu sağladığını iddia etti. Zaten skandalla köşeye sıkışmış olan FIFA'da bu iddianın nasıl yankı bulacağı merak konusu...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her daim Blatter
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN