Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alkışlar Filistin'e

Tartışmalar arasında tekrar FIFA Başkanı seçilen Sepp Blatter, "Filistin ne kadar büyük kalpli olduğunu kanıtladı. Umarım bu, iki ülke arasında barışın sağlanması için bir adım olur" ded

Giriş Tarihi: 31.5.2015
Alkışlar Filistin'e
Blatter, İsrail'in üyeliğinin askıya alınmasındaki tutumunu takdir etti

65. FIFA Kongresi'nde 5. kez başkanlığa seçilen Joseph Sepp Blatter, kurumu hakkında açılan soruşturma ve yapılan gözaltıların sorumluluğunu üstlendiğini söyledi. İcra Kurulu toplantısının ardından konuşan Blatter, "Kasırganın sorumluluğunu üstleneceğim. Ancak birlik olarak gelecekte benzer durumların oluşmasını engelleyebiliriz" dedi. Olayların zamanlamasına tepkisini yenileyen Blatter, "FIFA Başkanı olarak, diğerleri hakkında konuşamam. Ben kongre, İcra Kurulu da konfederasyonların oylarıyla seçildi. Üyelerimizin bu reform sürecinde ahlaki açıdan daha kontrollü davranmasını isterdim ama UEFA'nın eylemleriyle bu durum bozuldu" şeklinde konuştu.

'TAKDİR EDİLMESİ GEREKEN HAREKET'

Blater, Filistin ile İsrail arasında yaşanan sorunların 3. kez FIFA Kongresi'nde tartışıldığını hatırlatarak, şunları kaydetti: "Filistin, ne kadar büyük kalpli olduğunu dün bize kanıtladı. İsrail'in üyeliğinin askıya alınması için yapılan oylamayı kazanacaklarına ikna olmuşlardı ama buna rağmen durumu düzelterek taleplerini geri çektiler. Bu, takdir edilmesi gereken beklenmedik bir hareketti. Umarım bu hareket, iki ülke ve futbol federasyonları arasında barışın sağlanması için bir adım olur."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alkışlar Filistin'e
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN