Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Sabah Gazetesi'nin usta kalemi Hıncal Uluç, geçtiğimiz haftaya damgasını spor olaylarını Sabahspor.com okuyucuları için değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 1.6.2015 16:54 Güncelleme Tarihi: 2.6.2015 12:42
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
Galatasaray, geçtiğimiz hafta şampiyonluğunu ilan etti. Bütün bir sezona baktığımız zaman Galatasaray'ın şampiyon olmasında sizce kimlerin payı var?

Bunu hep söylüyorum; Galatasaray'ın şampiyon olmasındaki başrolü Aziz Yıldırım ve Fikret Orman oynadılar. Geçen hafta da söyledim 'Altın tepsi ile sundular.' O görüşümden hiç vazgeçmiş değilim. Tabii işin Galatasaray cephesine baktığım zaman da orada önemli bir kırılma noktası var; Ünal Aysal'ın görevi bırakması. Galatasaray'daki tüm itibarını, otoritesini yitiren Ünal Aysal'la Galatasaray'ın verdiği görüntü neredeyse kümede kalmaya oynayan bir takımdı. Duygun Yarsuvat'ın gelmesi değil, Ünal Aysal'ın gitmesi yetti Galatasaray'ı toparlamaya. Burada üç adam önemli rol oynadılar. Bir enkaz yığınına dönüşmüş Galatasaray'dan yeniden bir takım yarattılar. Ali Dürüst, Abdurrahim Albayrak ve Hamza Hamzaoğlu. Çeşitli zamanlardaki yöneticilikleriyle Aziz Yıldırım'a yetişemese de, 8 Galatasaray şampiyonluğu gören Ali Dürüst yakından tanıdığım, çok da sevdiğim bir Galatasaraylı. Fevkalade iyi bir yönetici, fevkalade iyi olmasının bir numaralı sebebi de gösterişten hoşlanmayışı. Yani, ne 'Gösterişten hoşlanmıyor' dediğim adamlar (ki bunların başında Ünal Aysal gelir) kulübün yönetimine gelir gelmez kendi reklamları uğruna neler yaptılar, Galatasaray'ı nasıl perişan ettiler iyi bilirim. Ali Dürüst 8 tane şampiyonluk yaşamış bir yönetici olmasına rağmen hiçbir zaman manşetlere çıkmayı, haberlere çıkmayı, ön planda olmayı tercih etmedi. Ve bu yüzden de kimliğini, kişiliğini korudu. Yıpranmadı!.. Öne çıkmak cazip bir şey ama çok da yıpratıcı bir şey aslında. Ali hep arkada, hep saygın kaldı.

Her zaman söylüyorum, Ali'nin bir tek kusuru var; Galatasaray başkanlığına en layık adam olduğu halde başkanlığı hep reddetmesi. Yani, en son işte Özhan Canaydın'ın başkan olduğu dönemin öncesinde Faruk Süren bırakmış, Mehmet Cansu da Duygun Yarsuvat gibi geçici başkanlığı yüklenmiş.

Özge AYDIN /SABAHSPOR.COM

ARKADAŞINA GÖNDER
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN