Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ta futbolun tek patronu Şenol Güneş

Kulübü İkinci Başkanı , futbol şubesindeki görevlerini tamamladıklarını ve artık tek patronun teknik direktör Şenol Güneş olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 23.6.2015 13:47 Güncelleme Tarihi: 23.6.2015 15:58
Beşiktaş'ta futbolun tek patronu Şenol Güneş
Çebi, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, yöneticilik görevinden istifa edeceği yönündeki haberleri yalanlarken, sadece yöneticiler Mete Vardar ve Berkan Gocay'ın dahil olduğu futbol şubesinin görevini tamamladığını dile getirdi.

Kendisinin bir yönetici olarak her zaman profesyonel ve kurumsal yapı altında çalışmayı tercih ettiğini vurgulayan siyah-beyazlı kulübün yöneticisi, eski sportif direktör Önder Özen ile birlikte bunu gerçekleştirmeye çalıştıklarını ancak Özen'in istifası nedeniyle bu konunun bir süreliğine ertelendiğini ifade etti.

Kulüp başkanı Fikret Orman ve Önder Özen'in yoğun talepleri üzerine kendisinin bir yıl önce futbol şubesinin başına geldiğini hatırlatan Çebi, "Futbol şubesinde beraber çalıştığımız arkadaşlarla yaptığımız görüşmede profesyonelleşmenin daha da hızlanması gerektiğini konuştuk. futbolunun, futboldan anlayan, bu konunun içinde yoğrulmuş kişilerce yönetilmesine karar verilmiştir. Ben bu kararı arkadaşlarım adına Fikret Orman'a ilettim. Kendisi de aynı fikirde olduğunu s��yledi" dedi.

Teknik direktör arayışlarının uzun sürmesinin bir nedeni olarak da bu düşünceye uygun birini takımın başına getirmek olduğunu kaydeden , şöyle devam etti:

"Görüşme yaptığımız ve tercih ettiğimiz hocamızla uzun süre görüşmeler olmuştur. Nedeni basit, A takımında teknik direktör seçiminin dışında Beşiktaş futbolunun teslim edileceği bir düzen kurulmaya çalışılmıştır. Hocamızdan da bunlar talep edilmiştir. Bu konuda hazır olduğunu ve ekibiyle bu işleri yapabileceğini teyit ettikten sonra anlaşma sağlanmıştır. Sonucunda bugün Beşiktaş futbolunu tamamen Şenol Güneş'e teslim edildiğini söylemek istiyorum. Bizler yönetici olarak elimizden geleni yaptık. Bu bir süreçti."
ARKADAŞINA GÖNDER
Beşiktaş'ta futbolun tek patronu Şenol Güneş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN