Tek patron Güneş

Şenol Güneş'in imza töreninde sinyali verilen Beşiktaş'taki yeni düzen hayata geçiyor. Futbol şubesi kaldırılıyor. Tüm yetki teknik direktör Güneş'te olacak

Giriş Tarihi: 23.6.2015
Tek patron Güneş
Beşiktaş futbolda yeniden yapılanma sürecine girdi. Siyahbeyazlı kulüple 2+1 yıllık sözleşmeye imza atan Şenol Güneş, sadece Ümraniye'nin değil futbolun patronu oluyor. Hayata geçirilmeye başlanan yeni yapılanmada sistem şöyle işleyecek:

ÇEBİ'DEN SÜRPRİZ BASIN TOPLANTISI
Ahmet Nur Çebi'nin başkanlığındaki futbol şubesi kaldırılıyor. Yetkilerin çoğu Şenol Güneş'e bırakılıyor. Güneş, başkan ve yönetimle aracı olmaksızın kurulacak sistemi yürütecek. A'dan Z'ye her şey Güneş'in sorumluluğunda olacak. Ancak daha önce birkaç kez Haziran'da istifa edeceğini söyleyen Çebi'nin, ani bir kararla bugün 13.30'da basın toplantısı yapacağını bildirmesi şüphe uyandırdı. Açıklamaları merakla beklenen Çebi'nin istifa edebileceği gelen haberler arasında.

SPORTİF ORGANİZATÖR GELİYOR
Şenol Güneş'e bağlı olmak kaydıyla yönetimle-Güneş arasındaki ilişkileri sağlayacak, futbolcu tarama, altyapı koordinasyonu ve organizasyonlar gibi birçok kalemi içeren görevler için bir sportif organizatör görevlendirilecek. Bu isim Güneş'in kontrolünde hareket edecek. Önder Özen'in görev tanımından farklı konumlandırılacak. Bu görev için de Gökhan Keskin ismi öne çıkıyor.

ONAY YOKSA, TRANSFER DE YOK
Transferlerde çalışmalar ilk aşamadan itibaren Şenol Güneş ve ekibinin bilgisinde yürütülecek. Güneş'in onay vermediği hiçbir isim alınmayacak. Bu kapsamda son 1 haftadır 80'e yakın futbolcunun kaseti Güneş ve ekibi tarafından tek tek inceleniyor.

VARDAR GÖREVİNİ SÜRDÜRECEK
A takım sorumlusu Mete Vardar'ın görevini sürdüreceği ve kamplarda belli sürelerde takımla birlikte olacağı öğrenildi. Ayrıca Şenol Güneş, 15 günde bir başkan ve yöneticilerle bir araya gelerek çalışmalarla ilgili ayrıntılı rapor verecek. Yönetimle fikir alışverişi yapacak.

ŞENOL GÜNEŞ VE EKİBİ SAĞLIK TARAMASINDAN GEÇTİ
Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Şenol Güneş, yardımcıları ile birlikte dün sağlık kontrolünden geçti. Teknik heyetin detaylı kan tetkikleri yapıldıktan sonra, ortopedi, iç hastalıkları, göz, kulak burun boğaz, genel cerrahi ve kardiyoloji bölümlerinde muayeneleri gerçekleşti. Sağlık kontrolleri, akciğer ve kardiyak testlerinin yapılmasıyla tamamlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tek patron Güneş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN