Türkiye'nin en iyi haber sitesi

4. yıldızı G.Saray taktı ama F.Bahçeliler mutlu

"Türkiye günlük yaşıyor. Galatasaray'ın şampiyonluğundan bir buçuk ay geçmiş. O gün üzgün olan Fenerbahçeliler bugünlerde yapılan transferler sayesinde mutlu."

Giriş Tarihi: 17.7.2015
4. yıldızı G.Saray taktı ama F.Bahçeliler mutlu
Usta yorumcu Rıdvan Dilmen, 4 gün sürecek "Futbol Bayramı"nda Bülent Timurlenk'in sorularını yanıtladı.

BASKETBOL TAKIMI GİBİ YÖNETMELİ

Nani transferini nasıl buluyorsunuz?
F.Bahçe'de Fernandao, Van Persie ve Nani'yi 11 oyuncusu olarak görürsek van Persie'yi sola kaydırıp 4-3-3 oynayabilirsiniz. Zaten zaman zaman gezgin oynayan bir oyuncu. Ama o zaman 4-3-3'ün orta sahasının solunda sol ayaklı oyuncun olması lazım. Altını çizerek söylüyorum; F.Bahçe'nin yeni bir Emre Belözoğlu bulması lazım. F.Bahçe hassas bir takım oldu. Antrenörün taktik bilgisinin muazzam olması lazım. Türkiye'de idare edebilirsin. İdare edemeyeceğin maçlar da olacaktır. Ama Avrupa'da oynarken böylesine bir kadro için teknik adama sadece yönetme kısmında değil başka konularda da sorumluluk düşüyor. Çünkü oynatmadığın oyuncunun mutlu olması mümkün değil. F.Bahçe böyle bir takım oldu. Taktiksel bilgi için bakın iyi olması lazım demiyorum, dahi olması lazım. Dünyanın sayılı dahilerinden biri olması lazım. Artık F.Bahçe'yi basketbol takımı gibi yönetmesi lazım.

Pereira izlenimleriniz?..
Sezon başı antrenmanlarında tarihte "Pestilini çıkardı, 4 kilo verdiler" gibi manşetleri bu yaşıma kadar sürekli okudum. Didi zamanında da okudum Pereira döneminde de okudum. Ben antrenörken benim için de "Takımın pestilini çıkardı" yazıyorlardı. O yüzden yaz başındaki antrenör yorumlarını değerlendirmiyorum. Ben üç ay bekliyorum.
ARKADAŞINA GÖNDER
4. yıldızı G.Saray taktı ama F.Bahçeliler mutlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN