Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MHK 6'lı oynuyor

Kuddusi Müftüoğlu başkanlığındaki Merkez Hakem Kurulu, Süper Lig'de görev yapan 6 hakemi alt klasmana düşürecek. 12 hakem içinden 6 kişi ise Süper Lig'e terfi edecek

Giriş Tarihi: 20.7.2015
MHK 6'lı oynuyor
Yeni sezonun başlamasına az bir süre kala göreve başlayan Kuddusi Müftüoğlu başkanlığındaki Merkez Hakem Kurulu, hakem sınav sonuçları değerlendirmesini yaptı. Geçen sezon Süper Lig'de görev yapan hakemlerin performanslarını masaya yatıran MHK'nin yaptığı değerlendirme sonucunda 42 kişilik Süper Lig kadrosunda yer alan 6 hakem bir alt klasmana düşürülecek.

MÜLAKAT YAPACAKLAR

Yunus Yıldırım ve Mustafa Kamil Abitoğlu'nun faal hakemliği bırakmalarından sonra kulislerde alt klasmana düşürülmesi beklenen isimler arasında Murat Özcan, Bülent Birincioğlu, Murat Türker, Özkan Çeliker, Erkan Engin ve Mustafa Öğretmenoğlu yer alıyor.

12 HAKEM SINAVA

Kuddusi Müftüoğlu başkanlığındaki Merkez Hakem Kurulu, alt klasman hakemlerinin durumlarını değerlendirdi ve 12 hakem 22 Temmuz'da görüntülü, yorumlu sınavdan sonra mülakata girecek. Bu üç sınavda başarılı olan 12 hakemden 6'sı Süper Lig'e terfi edecek. Süper Lig kadrosu için sınava çağrılan hakemler şunlar: Kürşat Filiz- İstanbul, Erkan Özdamar, Emre Atasoy, Yiğit Pişkin-Ankara, Halil Umut Meler-İzmir, Ümit Öztürk-Denizli, Bahattin Şimşek-Aydın, Öner Fırat Malatya, Hasbi Dede - Giresun, Adem Elgörmüş, Mehmet Çiftçi, Arda Kardeşler -Bursa.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHK 6'lı oynuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN