Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Van Persie'yi ucuza aldık!

Yıldırım, Hollandalı yıldızı çok pahalıya transfer ettiklerini söyleyen Orman'a yanıt verdi:

Giriş Tarihi: 26.7.2015
Van Persie'yi ucuza aldık!
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Faruk Ilgaz Tesisleri'ndeki olağan yüksek divan kurulu toplantısında çarpıcı açıklamalar yaptı. Transfer harcamalarıyla ilgili, "F.Bahçe gömü bulmadı ama gömü bulmak isteyenlere tavsiyem var; 3. köprü ile 3. hava alanı arasında 50 kilometre fark var. İsteyen gidip oralarda gömü bulabilir" diyerek G.Saray'ın Riva arazisini ima eden Aziz Yıldırım, Robin van Persie transferi için, "Biz daha önce istedik ama F.Bahçe çok yüksek rakam teklif etti" iddiasında bulunan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'a da yanıt verdi. İşte Yıldırım'ın açıklamaları:

FENERBAHÇE'NİN KAYNAKLARINI KULLANIYORUZ

Biz Fenerbahçe'nin kaynaklarını kullanıyoruz. Son bir ay içinde 52 milyon Euro nakit ödeme yaptık. Bu 52 milyonun 10 milyonunu, bir yıl sonra ödenecek teminat mektupları nedeniyle bankadan aldık. 42 milyon Euro'yu Fenerbahçe'nin kaynaklarından harcadık. Nedir kaynaklar? Federasyondan aldığımız para, statta sattığımız kombinelerin geliri. Tahminim 40 bine ulaşacak kombine. Yaptığımız bazı anlaşmalar var. Sportif AŞ'nin yaptığı resmi anlaşmalardan gelen gelirler var. Paralar kulüp kasasından çıkmıştır. Aziz Yıldırım da dahil olmak üzere kimseden para alınmamıştır.
Formayla ilgili yapılan sponsorluk çalışmasında bedel bizim kullanmamıza bağlı olarak büyüyecek. Sabit bir rakamda anlaşmayacağız. Buradan gelecek parayla da hesabımıza göre bir yıl içinde 70-80 milyon dolarlık Sportif AŞ'nin borcu kapatılacak.

MOUSSA SOW KIZILDENİZİ ORTADAN YARAR
Robin Van Persie'yi birçok takım istiyordu. Real Madrid istedi mesela... Beşiktaş da istemiş olabilir, belki durumunu sormuşlardır bilemiyorum. Van Persie'yi biz istediğimizde belirledikleri bir fiyatı vardı. O fiyatların altında gerçekleştirdik transferi.
Transfer yapacak paramız var. Gerekirse yine yaparız. Paramız var yani. Bundan kaçmayız.
(Moussa Sow'un takımdan ayrılacağı söylentileri hakkındaki soruya) Moussa önümüzdeki sene Kızıldeniz'i ortadan yarar.

HADİ BİZİ LİGDEN ATSINLAR!
Basketbolda voleybolda federasyonlar para kazanma yeri haline geldi. Basketboldaki reklamların yüzde 50'sini kendileri almışlar satıyorlar. Bize bir şey yok. Voleybolda yayın haklarını D-Smart'a vermişler. Biz de yazı yazdık, 'Ne kadar para düşüyor bize?' diye geçen sene. 'Size yok' dediler. O zaman bizim maçları da yayınlayamayacaklar. 'Sizi ligden atarız' diyorlar. Atsınlar. Hadi bakalım göreceğiz.

BEYİNLERİNİ YIKIYORLAR...
Milli takımlarda görev yapan antrenörlerin kulüp takımlarında da görev yapmalarına kesinlikle karşıyız. Milli takımda oynamak için oyuncuların resmen beyinleri yıkanıyor ve olmayacak oyuncular bu yüzden takım değiştiriyor. Biz Fenerbahçe olarak buna karşıyız. Yakın zamanda bununla ilgili gerekenleri yapacağız.

RİZE AYDINLANMALI
Toplumda kargaşanın daha da büyümesini yaratan nedenlerin birisi de Rize olayıdır. Rize'de bizim takımın uğradığı silahlı saldırı olayı aydınlanmadığı müddetçe bu, tarihte faili meçhul cinayet anlamında devam edecektir.

BORÇ 285 MİLYON
Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği'nin toplam borcunun 285 milyon 625 bin 69 lira olduğu açıklandı. Bu tutara bağlı ortaklıklardan olan alacaklar ve borçlar ile eski ve yeni yöneticilere olan borçların dahil olmadığı kaydedildi.

GALATASARAY'I İKİ GÜNDE KARIŞTIRDINIZ!
Konuşması sonrası Aziz Yıldırım gazetecilerle sohbet etti. Başkan, Galatasaray'daki Dursun Özbek ile Cüneyt Tanman arasındaki krize de değinen Aziz Yıldırım gazetecilere de takılmadan edemedi. Sarı lacivertli takımın başkanı, "İki gün yazdınız Galatasaray'ı da karıştırdınız" ifadesini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Van Persie'yi ucuza aldık!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN