Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Artık her puan altın

Giriş Tarihi: 8.9.2015
Artık her puan altın

Hollanda'yı devirip grubu 3. bitirmek için avantaj sağlayan Türkiye'nin alacacağı her puan play-off kurasına seribaşı olarak katılmasının yolunu açacak

Euro 2016 eleme grubunda Konya'da Hollanda'yı 3 golle devirerek play-off kapısına dayanan Türkiye'yi, A Grubu'nu 3. bitirmesi durumunda zorlu bir kura çekimi bekliyor. En iyi üçüncünün doğrudan turnuvaya gittiği statüde kalan 8 takım play-off maçları yapacak. Türkiye'nin en iyi üçüncü olma ihtimali yok. Buna karşın kalan 8 takım arasındaki kuraya seri başı olarak katılabilmeleri için Fatih Terim'in talebeleri ciddi bir şansa sahip... Fakat bunun için Çek Cumhuriyeti ve İzlanda maçları hayati derecede kritik.

8 TAKIM ARASINDA DÖRDÜNCÜYÜZ

Mevcut puan durumlarına göre Milli Takım, Ukrayna, Arnavutluk, Macaristan, Rusya, İsrail, Hırvatistan, İrlanda Cumhuriyeti ve Estonya ile birlikte 3. sırada yer alıyor. En iyi üçüncü gözüken Hırvatlar, dışarıda bırakılıp kalan ekipler güncel UEFA Milli Takımlar Sıralaması'na göre dizildiğinde şu anda Türkiye az bir puan farkıyla 4. sırada. Hollanda galibiyetiyle puanını 23 bin 773'e çıkaran Ay-Yıldızlılar, 23 bin 422 puanlı İsrail ve 23 bin 282 puanlı İrlanda Cumhuriyeti'nin hemen önünde yer alıyor. Kalan iki maçı kazanmamız halinde bir mucize olmazsa seribaşı olarak kuraya katılıp daha kolay rakiplerle eşleşeceğiz. 2 maçtan 4 puan almamız durumunda diğer sonuçlar kaderimizi çizecek.

Kimler üçüncü olabilir?

A GRUBU - Favori : TÜRKİYE, Plase: Hollanda Türkiye'nin son 2 maçta 4 puan alması üçüncülük için yetecek.
B GRUBU - Favori : İsrail Plase: Bosna Hersek Belçika ve Galler'in ilk 2 dışında kalmaları mucizelere bağlı... İsrail ile Bosna Hersek'in oynayacağı maçlar kaderi belirleyecek... Kıbrıs'ın işi çok zor.
C GRUBU - Favori : Ukrayna İspanya, Ukrayna'ya karşı fikstür ve averaj avantajına sahip. Slovakya'nın da iki kolay maçı olduğu grupta Ukrayna muhtemel üçüncü gözüküyor.
D GRUBU - Favori: İrlanda Cumhuriyeti, Plase: Polonya, İskoçya Polonya-İrlanda maçı grubun üçüncüsünü belirleyecek gibi görünüyor. Gürcülerin şansı çok az.
E GRUBU - Favori: Estonya, plase: Slovenya İsviçre'nin büyük bir avantaja sahip olduğu grupta bugün oynanacak Slovenya-Estonya maçı düğümü çözecek.
F GRUBU - Favori: Macaristan, Plase: Romanya Grupta büyük çekişme var. Üçüncü son ana dek belli olmayacak gibi görünüyor.
G GRUBU - Favori: Rusya, Plase: İsveç İsveç ile Rusya ikincilik yarışında, Karadağ ise sürpriz bir üçüncülük peşinde.
I GRUBU - Favori: Danimarka, Plase: Arnavutluk Danimarka maç fazlasıyla önde, Arnavutluk iyi bir seriyle ikinciliği alabilir. Çok düşük de olsa Portekiz'in de ilk 2 dışı kalma şansı var.

KALAN MAÇLAR

10 Ekim Cumartesi
Çek Cum.-Türkiye
İzlanda-Letonya
Kazakistan-Hollanda

13 Ekim Salı
Türkiye-İzlanda
Hollanda-Çek Cum.
Letonya-Kazakistan

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Artık her puan altın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN