Cüneyt Çakır hakem değil!

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kritik Celtic maçı öncesi yine esti gürledi:

Giriş Tarihi: 1.10.2015
Cüneyt Çakır hakem değil!
Kaşarlanmış hakemlerle bu iş gitmez. Kulüplerle sorunu olanları temizleyecekler

Cüneyt Çakır'ı gördük. Türkiye'nin en iyisi olsa Trabzon berabere kalırdı

Deniz Çoban'ı takdir etmeliyiz. Dürüstçe çıktı hata yaptığını söyledi

Herkese eşit ve adil olunsun. Heyecanlı olsun diye biz mi kaybedelim!

Beşiktaş'a 3-2 yenildikleri derbinin ardından basın toplantısı yapacağını açıklayan F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım dün yönetici Şekip Mosturoğlu ile birlikte basının karşısına çıktı. Barkovizyon sunumuyla başlayan toplantıda, ilk olarak Aziz Yıldırım tarafından TFF'ye gönderilen mektup okundu. Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve G.Birliği Başkanı İlhan Cavcav'ın daha önce hakemler hakkında yaptığı açıklamalar hatırlatıldı. TFF, MHK ve hakemlerin nasibini aldığı Başkan Aziz Yıldırım'ın açıklamaları şöyle:

HAKEM CAMİASINDA GÜÇ SAVAŞI VAR

Türk futbolunda 6 haftadır hakemler açısından ciddi sıkıntılar yaşanmakta. Gelinen noktanın sorumlusu TFF'dir. Rahmetli Hasan Doğan göreve geldiğinde ilk olarak bu tür hakemlerin hakemlik hayatını bitirdi. Bu yapılan operasyondan sonra olaylar azaldı. Hakem camiasının içinde güç savaşı var. Hakemlerin ayda eline 40-50 bin TL geçiyor. Bütün kulüplere hatalar oluyor. Sadece bir, iki kulüp kollanıyor.

70 MİLYON EURO HARCADIK! YAZIK!

Uilenberg diye bir hakem hocası getirildi. TFF'nin maaşlı elemanı... Onun sayesinde hakemler Avrupa'da maç alıyor. Hakem sınavı geçemiyor ama derbi veriliyor. Hakemlerle gözlemciler ayrı kutuplarda olmalarına rağmen, iç içe geçtiler. Kötü maç yöneten hakeme gözlemci yüksek not veriyor. 70 milyon Euro'luk transfer yaptık. Bunun bir düdükle yok olmasına izin veremeyiz.

HALİS ÖZKAHYA BİLEREK HATA YAPTI

Deniz Çoban'ı hepimiz takdir etmeliyiz. Çünkü dürüstçe çıktı hata yaptığını söyledi. Kapalı kapılar ardında yapılan görüşmeler her zaman tehlikelidir. Ama açıkça çıktı, söyledi. Onun için Deniz Çoban'ı tebrik ediyorum. Halis Özkahya için ise kuşkularım var. Markovic'e tekme atıldı. Görmedi. Bazı yazarlar "Dağıldı" diyor. Dağılsa bizim lehimize hata yapardı. Dağılmadı çünkü aynı hatalar devam etti.

HATALAR OLMASA FARKLI LİDERDİK

Trabzon'da Cüneyt Çakır'ı da gördük. Ben hakem olmadığını söylüyorum. Herkes "Avrupa'nın, Türkiye'nin en iyi hakemi" diyor. Öyle olsa Trabzonspor en azından Galatasaray ile berabere kalırdı. Bu hatalar olmasa Fenerbahçe 4-5 puanla lider olabilirdi. Biz konuşmadık. Kaos olmasın dedik. Mektup gönderdik. Şimdi TFF ne yapacak? Bu kulüplerle sorunu olan hakemleri temizleyecekler. Ali Palabıyık, Mete Kalkavan hata yapsın... Bize Fırat Aydınus, Bülent Yıldırım'ı veriyorlar. Kaşarlanmış hakemlerle bu iş gitmez.

KOMiSERLERE ARTIK PARA VERMEM

Buradan uyarıyorum. Saha komiseri oyuncunun yakasından tutamaz. Parasını ben ödüyorum. Zaten bundan sonra ödemeyeceğim. Yeni sakatlanmış bir oyuncu betonun üstünde ısınamaz. 4. hakem Özgür Yankaya'ya da teşekkür ediyorum. 'Isınabilirsin' demiş. Milyon Euro'luk adam betonun üstüne konan halıda mı ısınacak? Çok nazikçe konuştuk. Biz pazar gününe kadar hakemle ilgili bir şey söylersek, o adam maçı idare edemez. Herkesi uyarıyorum. Bütün kulüplere eşit ve adil olunsun.

DEVAM EDERSE UZAYA ÇIKACAĞIZ

Başkan Aziz Yıldırım, "Hakem hataları devam ederse ne yapacaksınız" sorusuna "Uzaya çıkacağız" yanıtını verirken, "Lig heyecanlı olsun diye, biz puan mı kaybedelim?" diye sordu. Galatasaray derbisini kimin yönetmesini istersiniz sorusuna "Deniz Çoban" dedi. Yine bir soru üzerine Halis Özkahya'nın maçtan sonra özür dilemesi halinde kendisine saygı duyacağını belirtti.

BJK TV'DEN BEBEKLİ GÖNDERME

Beşiktaş Kulübü'nün resmi kanalı BJK TV, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın basın toplantısı yaptığı saatlerde ağlayan bebek videoları yayınlayarak dikkat çekti. Bir muhabirin, "Beşiktaş TV ağlayan bebek videoları yayınlıyor" bilgisi üzerine F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, "Bir defa yendiler sevinmesinler. Yazık. Bizim derdimiz başka. Burada yeneriz şampiyon oluruz. Biz Fenerbahçe yönetimi olarak bunları aştık. Biz 3 Temmuz'u yaşadık" dedi.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cüneyt Çakır hakem değil!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN