Usta yazarlar Celtic-Fenerbahçe maçını yorumladı

Giriş Tarihi: 2.10.2015 01:54 Güncelleme Tarihi: 2.10.2015 13:46
Usta yazarlar Celtic-Fenerbahçe maçını yorumladı

Sabah'ın usta yazarları UEFA Avrupa ligi A Grubu ikinci maçında oynanan ve 2-2 beraberlikle sonuçlanan Celtic-Fenerbahçe maçını yorumladı

ERMAN TOROĞLU: F.Bahçe'nin yolu açık ama...

İki gündür üç Türk takımı Avrupa maçı yapıyor. En fazla Avrupalı F.Bahçe. Eğer Perreira futbolcularla arasındaki sorunları hallederse, F.Bahçe yalnız Türkiye'de değil Avrupa'da da iş yapar. Peki nasıl yapar? Şu cümle çok net; teknik direktör futbolcularıyla "kişilik" mücadelesine girmeyecek. Eğer F.Bahçe takımında sakat yoksa Van Persie, Nani, Diego, bunları yazarsın tahtaya sonra diğerlerini etrafına süsler takımı sahaya sürersin. Ama sen bu köşe başlarında sidik yarışına girersen senden de bir halt olmaz, takımından da. Rakip sahaya çıkarken rakibinin oyuncularına bakar ve yukarıda yazdırdığım isimleri tutmaya çalışır.

F.Bahçe'ye Fernandao da faydalı olacaktır. Ama onu rakip takımlar gol atınca tanırlar! Van Persie, Diego veya Nani psikolojik olarak zaten rakibi eksiltir. Sen bu futbolculara gerekli direnci, gerekli kondisyonu vermezsen ve bu futbolcular sahada yürürse o da senden sorulur teknik direktör olarak. 2-0 olana kadar rakip var, F.Bahçe yok! Ama ondan sonra maçın büyük bölümünde Fener var rakip yok!

Bakınız; dakika 86 kale sahasına doğru bir top yöneliyor kaleci Fabiano topa çıkıyor, ölümüne yumrukluyor topu. Kaleci dediğin işte böyle çıkıp herkesi dağıtacak, topu uzaklaştıracak. Bu kaleci hem kendi oynayarak hem de saçma sapan beyanatlar vererek, doğru dürüst kalecilik yapmayan Volkan'ı da Fener'e kazandıracaktır. Rekabet başarı getirir.

F.Bahçe dün gece ilk yarım saat hariç güzel futbol oynayarak 1 puanı aldı. 3 puan da alabilirlerdi. F.Bahçe'nin Avrupa'da da Türkiye'de de önü açık görünüyor. Yeter ki teknik direktör bazı oyuncularla "kişilik" mücadelesine girmesin.

ARKADAŞINA GÖNDER
Usta yazarlar Celtic-Fenerbahçe maçını yorumladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN