Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çağlayan'da kritik gün!

Giriş Tarihi: 9.10.2015

Savcının "Beraat" istediği davada mahkeme heyeti kararını saat 16.00'da açıklayacak

Şike davasının bugün yapılacak duruşma ile karara bağlanması bekleniyor. Daha önce F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile birlikte 6 sanık hakkında yeniden yargılama yapılması mütalaası veren 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin duruşma savcısı Abdullah Mirza Coşkun, geçtiğimiz Pazartesi günü tüm sanıklar hakkında beraat talep etmişti. Mahkeme heyeti savcının mütalaasını ve dosyadaki delilleri birlikte değerlendirerek vereceği kararı bugün saat 16.00'da açıklayacak. Davadan beraat kararı çıkması durumunda yeni bir döneme girilecek. Trabzonspor'un Yargıtay'a başvurması söz konusu. Öte yandan dava sanıklarının da bireysel olarak mağdur oldukları gerekçesiyle dava açmaları gündemde. Beraat durumunda bireysel tazminatların yanı sıra F.Bahçe'nin de TFF ve UEFA'ya dava açma ihtimali yüksek görünüyor.

DAVANIN GEÇMİŞİ


Olgun Peker hakkında 2 Aralık 2010'da Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'ne yapılan ihbar, 8 Aralık 2010 tarihinde verilen telefon dinleme kararıyla devam eden süreç, 3 Temmuz 2011'de şike operasyonu ile noktalandı. Spor dünyasından pek çok isim gözaltına alındı.
>> Savcı Zekeriya Öz'den soruşturmayı devralan Savcı Mehmet Berk, 6 ay sonra 2 Aralık 2011'de 31'i tutuklu 85 kişi hakkında hazırladığı iddianameyle şike davasını açtı.
>> Kapatılan özel yetkili 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada 7 ay sonra 1 yıl ceza evinde kalan F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım hakkında suç örgütü kurmak ve şike yapmak suçundan 6 yıl 3 ay ceza verildi.
>> Yargıtay 5. Ceza Dairesi, 17 Ocak 2014'te Aziz Yıldırım ve Olgun Peker'in de aralarında olduğu sanıkların cezasını onadı.
>> Yargıtay'ın kısmen bozması nedeniyle şike davası 2 Mayıs 2014'te İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Şike davasının ilk duruşmasının 13 Ocak 2012 günü yapılmasına karar verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çağlayan'da kritik gün!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN