Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Galatasaray fena karıştı

Galatasaray Futbol Direktörü Cenk Ergün’ün, UEFA ile yapılan görüşme sonrasında yaptığı, “Seneye Avrupa’ya gidemeyebiliriz” açıklaması, gündeme bomba gibi düştü.

Giriş Tarihi: 10.10.2015 12:00
Galatasaray fena karıştı
Karamsar bir tablo çizen Ergün, 15 Ekim'de UEFA'nın son verileri sisteme gireceğini, Aralık ayında kendileriyle bir görüşme yapacaklarını söylemişti. Kulübün kaderi de işte bu görüşmeyle belli olacak. Peki camianın önde gelenleri bu duruma ne diyor? İşte cevaplar:

Faruk Süren: Tüm üyelerden para toplansın

"Bu duruma nasıl gelindiğini sorgulamak yerine; bu durumdan nasıl kurtuluruz diye çözüm aramak gerekir. Bana göre öncelik gerçek manada kurumsal disiplini sağlamakta. Sonra da şirkete sermaye koymak lazım. Mesela üyelerden 20-25'er bin lira toplamak sermayeye çözüm olabilir ya da finansal bir ortak bulunabilir. Ortağınıza, 'Biz çok büyüğüz, gayrımenkullerimiz de var. 6-7 yıl sonra elindeki hisseleri geri alırız' denilebilir. Mevcut yönetim para harcamıyor ama kulübün ana amacı sportif başarı. Mali durumu düzelteceğiz diye takımı ikinci lige düşürmek akıllıca olmaz. Paralel ilerlemek lazım."

ARKADAŞINA GÖNDER
Galatasaray fena karıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN