Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gönüllerde tescilli

"Şike sürecinde kimin nasıl mücadele ettiği ve etmediği üzerine düşünülmelidir. Gönüllerde tescili perçinlenen şampiyonluğumuz için mücadele sürecektir"

Giriş Tarihi: 11.10.2015
Gönüllerde tescilli
Trabzonspor, şike davasında verilen beraat kararını, temyize taşıyacağını duyurdu. Kulübün sitesinden yapılan açıklamada; "Sporda ahlaksızlığa ve şikeye karşı mücadelede sembol olan bu davada mahkemenin verdiği bir karar hukuk tarihinde kara bir leke olarak anılacaktır. Şike sürecinde kimin nasıl mücadele ettiği ve etmediği üzerinde düşünülmelidir. Geleceğe yönelik dersler çıkarılmalıdır. Ellerini ovuşturarak bu sonucu bekleyen 'içimizdeki İrlandalılar' hemen sahnede beklenen rollerini almıştır. Gönüllerde tescili perçinlenen şampiyonluğumuzun resmi tescili için mücadelemiz UEFA ve FİFA nezdinde devam etmektedir. Mahkemelerinizde aklanabilirsiniz, vicdanlarda asla…"

MÜCADELEYE AYNEN DEVAM
UEFA ve FIFA nezdinde girişimlerin süreciğini belirten Trabzonspor, "Şike nedeni ile Trabzonspor'un şampiyonluk kupasının elinden alındığı davada yargılanan sanıklar ve bir kısım fanatik taraftar dışında kamuoyu tarafından kabul edilmiştir. Bu gerçek uluslararası spor yargı kurumları tarafından da kabul görmüş ve şike yapan takımlar cezalandırılmıştır. Ancak gönüllerde tescili perçinlenen şampiyonluğumuzun resmi tescili için mücadelemiz sürecektir" denildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gönüllerde tescilli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN