Ben, Hamza ve Pereira da Milli Takım'dan sorumluyuz

Giriş Tarihi: 16.10.2015
Ben, Hamza ve Pereira da Milli Takım'dan sorumluyuz

Kötü sonuçlar alındığında sadece Terim'in eleştirilmesi de yanlış. Eğer oyuncu takımında kötü ise Fatih Hoca ne yapacak? Benim yönettiğim takımda da Bilic ve Samet Hoca’nın payı var

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, takımı takip eden gazetecilerle sohbet yemeğinde bir araya geldi. Güneş, gündeme ilişkin önemli açıklamalara imza atarken milli takım için şunları söyledi: "Kötü başladık ama iyi bitirdik. Selçuk İnan attığı frikik golüyle Türkiye'nin kaderini değiştirdi. Milli Takım'ın başarısı sadece Fatih Terim'in başarısı değil. Bunda hepimizin payı var. Eğer oyuncu takımında kötü ise Fatih Terim ne yapacak. Benim yönettiğim takımda da Bilic ve Samet Aybaba'nın payı var. Kötü olunduğunda da Fatih Terim'i eleştirmek yanlış. Oyuncuları milli takıma hazırlamada diğer teknik direktörler de sorumlu. Ben, Hamza hoca ve Pereira da sorumlu. Başarısız olunduğunda milli takım hocası gibi takım hocaları da başarısız olur. Milli takımdayken bana da bu tip eleştiriler oldu. Fatih'e de yapılmamalı."

GÖKHAN TÖRE DERS ALACAK

"Gökhan'ın kırmızı kart görmesine üzüldüm. Ders alacaktır. Türkiye'nin en iyi oyuncularından biri. O pozisyonda rakibe yetişmek için hamle yapmak istedi. Hoş bir görüntü değildi. Adama yetişeyim derken sert girdi." Güneş, geçmişte Gökhan ile Hakan Çalhanoğlu arasında yaşanan olaylar için şunları söyledi: "Gökhan hatalıdır. Zor dönemlerden geçildi o ara. Hata yapılır, cezası da çekilir. Gökhan milli takımda bir dönem kadroda yer almadı, hata yapmıştı ve cezasını çekti."

ViCDANLARDA AKLANMADILAR

"Ortada bir cinayet varsa katil de olmalı... Hukuk, adamlara göre yer değiştiriyorsa hukuk yoktur. Hukuken aklanmış olabilirler ancak bunun vicdanen yanıtı yok..."

Şike davasına neden olan 2010-11 sezonunda Trabzonspor'u başında olan Şenol Güneş, bu konuyla ilgili çok fazla konuşmak istemediğini belirtse de çarpıcı açıklamalar yaptı. Güneş şöyle konuştu: "Hukuk, adamlara göre yer değiştiriyorsa, burada hukuk yoktur. O zaman bir karar verildi ve bu karar doğru denildi. Şimdi başka bir karar verildi bu sefer de bu karar doğru deniliyor. Belki iki sene sonra yine değişecek. Hukukta belirsizlik olmaz bir yerde bir cinayet varsa katil vardır, ölü vardır. Burada gereğinin yapılması gerekir, ölünün yerden kaldırılması gerekir."

SPORTİF MAHKEME YARGILAMALI

Şenol Güneş, mahkemenin verdiği son beraat kararlarıyla ilgili şu yorumu yaptı: Hukuken aklanmış olabilirler ama bunun vicdanen yanıtı yok... Eğer ortada bir suç varsa bu yargılama sportif mahkemede yapılmalı normal hukuki mahkemede yargılanmasını doğru bulmuyorum."

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Ben, Hamza ve Pereira da Milli Takım'dan sorumluyuz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN