Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, soruşturduğu 11 kişiyi açıkladı

Giriş Tarihi: 21.10.2015 20:18 Güncelleme Tarihi: 21.10.2015 20:27
FIFA, soruşturduğu 11 kişiyi açıkladı

Etik Kurulu, 90 gün futboldan men cezası alan FIFA Başkanı Joseph ile Başkanı hakkında açtığı soruşturmanın devam ettiğini, eski Alman futbolcu 'ın da inceleme altında olduğunu açıkladı.

'dan yapılan yazılı açıklamada, FIFA Etik Kurulu'nun Blatter, Platini ile FIFA Genel Sekreteri Jerome Valcke hakkında açılan soruşturmaların devam ettiği belirtildi. Soruşturmada, Platini'nin Blatter'den 2 dolar aldığı iddiası üzerine durulduğu da vurgulandı.

Açıklamada, Blatter ve Platini hakkındaki kararın, ikisi hakkındaki 90 günlük men cezası süresi içinde alınması için yoğun çaba sarf edildiği de belirtildi.

Soruşturmanın söz konusu süre içinde sonlandırılması ve Platini hakkında olumlu bir karar çıkması durumunda, 26 Şubat 2016'da yapılacak FIFA'nın yeni başkanının belirleneceği olağanüstü kongre öncesinde Fransız futbol adamının başkan adaylığı devam edebilecek. Ayrıca, FIFA Etik Kurulu, seçim öncesinde futboldan men cezası süresini dolduracak Platini'nin adaylığını tekrar gözden geçirme hakkını da kullanabilecek.
FIFA DÜNYA SIRALAMASI AÇIKLANDI

BECKENBAUER DE LİSTEDE

FIFA, Alman Milli Futbol Takımı'nın eski yıldız oyuncusu ve FIFA Başkan Yardımcısı Angel Maria Villar Llona hakkında soruşturma yürütüldüğünü de doğruladı. Ayrıca, FIFA yetkilileri Worawi Makudi, Jeffrey Webb, Ricardo Teixeira, Amos Adamu, Eugenio Figueredo ve Nicolas Leoz hakkındaki soruşturmaların devam ettiği de vurgulandı.

Açıklamada, Llona ve Beckenbauer hakkındaki soruşturmaların tamamlandığı ve haklarında hazırlanan raporların yargı komisyonuna iletildiği ifade edildi.

Alman Milli Futbol Takımı'nın eski kaptanı Franz Beckenbauer hakkında, ülkesinin 2006 FIFA Dünya Kupası'nın ev sahipliği adaylığı sürecinde verdiği yönünde iddialar yer alıyor.

FIFA'dan dün yapılan yazılı açıklamada, başkanlık seçimine kadar futboldan men cezasını tamamlayan kişilerin adaylıklarının tekrar değerlendirileceği duyurulmuştu.

DÜNYANIN EN İYİ FUTBOL TAKIMLARI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FIFA, soruşturduğu 11 kişiyi açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN