Oba Stadı'nda sıkı denetim

Alanyaspor Yönetimi, Oba Stadı'nda oynanan maçlarda sahaya giren, yabancı madde atan ve başkasına ait passolig kartıyla stada giriş yapanlara gereken cezanın verileceğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 23.10.2015 11:26
Oba Stadı'nda sıkı denetim
Alanyaspor Yönetim Kurulu, İlçe Jandarma Komutanlığı ve özel güvenlik şirketleri ile yaptığı toplantıda bir dizi karar aldı. Yönetim kurulu, sahaya pet şişe atan ve maçtan sonra futbolculardan forma almak için sahaya inen taraftarın tespit edilerek cezalandırılacağını açıkladı. Toplantıda bir forma uğruna kulübün ciddi cezalar almasına neden olan kişilerin yaptıklarının cezasız kalmayacağı, sahaya pet şişe ve bardak su atan kişilerin de cezalandıracağı belirtildi.

Taraftarlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Turan Görgün, Oba Stadı'nda İlçe Jandarma Komutanlığı, özel güvenlik ve Alanyaspor yönetiminin kulübe zarar verenlere gerekli cezayı vereceklerini söyledi. Görgün, "Yasalar 5 bin TL ile 50 bin TL arasında para cezası öngörüyor. Ayrıca seyirden men cezaları verilebiliyor. Bu işi uzatanlar için yasada hapis cezası dahi var. Küfür etmeden, taşkınlık yapmadan, sahaya girmeden, sahaya yabancı madde atmayacak taraftara kapımız açık. Bunları yapacak olanları Oba Stadı'nda istemiyoruz. Yönetim kurulu olarak Samsunspor maçıyla bunu başlattık. Bundan sonra yapanın yanına kar kalmaması için ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.

Alanyaspor Passolig ve E-Biletten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hatice Ünsal da geçen hafta oynanan Samsunspor karşılaşmasında bazı taraftarın kendine ait olmayan passolig kartıyla stada giriş yaptıklarını tespit ettiklerini söyledi. Başkasına ait passolig kartıyla stada girişlerin yasak olduğunu vurgulayan Ünsal, şöyle konuştu:

"Başkası adına düzenlenmiş elektronik kartla müsabakaya giren ve kartını kullandıran kişiler hakkında 6222 sayılı kanunun 15'inci maddesi hükümleri çerçevesince yasal işlem yapılmaktadır. Alanyaspor Kulübü olarak tespitini yaptığımız kişiler hakkında yasal işlemlere önümüzdeki günlerde başlayacağız. Bu sebepten dolayı, taraftarlarımızın elektronik kartlarını kesinlikle başkasına kullandırmamaları ve başkasına ait elektronik kartla müsabakalara girmeye çalışmamaları gerekmektedir. Başkasının passolig kartı ile stadyumlara girmek 1 yıl müsabakalardan men cezası ve hapis cezalarına kadar varan ciddi bir suçtur."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oba Stadı'nda sıkı denetim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN