Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kendilerini kilitlediler

Hakem Çağatay Şahan ve yardımcılarının kendi istekleri ile maçtan sonra statta kaldıkları belirtilen açıklamada yöneticilerin çabalarıyla muhtemel olayların önlendiği vurgulandı

Giriş Tarihi: 31.10.2015
Kendilerini kilitlediler
Trabzonspor Yönetimi, Gaziantep maçından sonra yaşananlarla ilgili açıklama yayınladı. Sezon başından bu yana süren hakem hatalarına dikkat çekilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: Hakem hataları nedeniyle takımın 13 puanı heba edilmiştir. Buna karşılık tüm müracaatlarımız ve feveranımıza rağmen hakem yanlışları artarak devam etmiştir. Bu durumda artık kulübümüze yapılanları hakem hatası olarak görmek mümkün değildir.

Odaya kimse yaklaştırılmadı

Son olarak Gaziantep maçında Çağatay Şahan'ın herkesin penaltı dediği pozisyonu devam ettirmesi haksızlıklar birikimini daha da artırmıştır. Müsabaka sonrasında 600'ü aşkın taraflar stat çevresinden ayrılmayarak hakemler aleyhinde eylem yapmaya başlamıştır. Hakemlerin hakem odasında beklemeleri kendi tasarrufları olup oda kapısı kendileri tarafından kilitlenmiştir. Hakemlerin ihtiyaçlarını sağlamak için dahi oda kapısına hiç kimsenin yaklaşmasına izin verilmemiş, Sayın Valimiz hakemlere istedikleri an çıkartılabileceklerini mahsur kalma gibi bir durumlarının olmadığını söylemiştir.

'Hiçbir vahim olay yaşanmadı'

Açıklamada önceki başka olaylara gönderme yapılarak "Trabzon ilinde ne polis arabası yakılmış ne de ölümlü bıçaklama olayları gerçekleşmiştir. Trabzonspor Başkanı, olayları engellemek için beklenmesini istemiştir. Kendisine kolluk kuvvetlerinin üstünde bir güç atfettiği ve doğrudan Cumhurbaşkanı ile irtibat kurduğu iddiaları yalandır" ifadesi kulanıldı.

Trabzon için ağır rapor

Olaylı maçın ardından karşılaşmanın gözlemcisi Nedim Göklü ile temsilcilerinin Trabzonspor için ağır rapor hazırladığı öğrenildi. Raporda, yöneticilerin de bulunduğu kalabalık bir grubun koridora geldiği, hakemlere hakaret ve küfürler edildiğinin yazıldığı öğrenildi. Rapor, Pazartesi günü TFF Hukuk Kurulu'na oradan da PFDK'ya sevk edilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kendilerini kilitlediler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN