Hakemlere fiziki müdahale yok

PFDK, Trabzon-Gaziantep karşılaşması sonrası çıkan olaylar nedeniyle bordo-mavili kulüp ile yönetimine tarihi cezalar verdi ama gözlemci raporu ilginç ayrıntılar içeriyor

Giriş Tarihi: 5.11.2015
Hakemlere fiziki müdahale yok
Trabzonspor-Gaziantepspor maçı sonrası çıkan olayların ve söz konusu olaylar nedeniyle bordo-mavili kulüp ile yönetimine verilen tarihi cezaların yankıları sürüyor... Son olarak söz konusu karşılaşmanın gözlemci raporu gün yüzüne çıkarken, o raporun detayları dikkat çekiyor... İşte mücadelenin temsilcisi Kayhan Alyürük'ün o gün maç sonrası yaşananlara ilişkin sunduğu rapor: "Müsabaka bitiminden 45 dakika sonra ev sahibi kulüp yöneticisi olarak akredite edilen Köksal Güney, Ömer Demir ve Yakup Arslan ile akredite olmayan yöneticiler Ali Kemal Başaran, Ali Uzunay, Onur İncehasan, Seyfettin Taygun Kahyaoğlu ve Mehmet Terzi'nin yanı sıra akredite olmayan kimliklerini tespit edemediğim yaklaşık 25 kişi, hakem soyunma odasının bulunduğu koridora girmiştir. Hakemleri protesto etmek amacıyla geldiklerini söyleyen bu grup, hakem odasının önünde oturarak beklemeye başlarken uyarılmalarına rağmen odanın önünü boşaltmamıştır. Yaklaşık 3 saat süren bu eylem sırasında hakemlere yönelik herhangi bir sözlü ya da fiziki müdahale olmamıştır."

Müthiş iddia: Ya istifa ya ceza


Gaziantep maçı sonrası Usta'yı arayan bir TFF yöneticisi, "Ya istifa et ya da sana çok ağır bir ceza vereceğiz" dedi
Gaziantepspor karşılaşması sonrası hakem odası koridorlarında yaşanan olaylar nedeniyle 1 yıl 6 ay ceza alan Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili İbrahim Usta ile ilgili şok bir iddia gündeme geldi. Trabzon'da oynanan G.Saray maçı sonrası hakem Cüneyt Çakır'ı eleştirmesiyle TFF'de okları üstüne çeken Usta, Gaziantep maçından sonra sürpriz bir telefon aldı. Usta'yı arayan bir TFF yöneticisi, "Ya istifa et ya da sana ağır bir ceza vereceğiz" dedi. Usta ise 'istifa et' telkinine uymadı.

Trabzon'dan duruşma talebi

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun, Trabzonspor Kulübü ile yöneticilerine verdiği tarihi cezalar (2 maç seyircisiz oynamanın yanı sıra başkan, 8 yönetici ve sportif direktöre toplam 3311 gün hak mahrumiyeti ile 2 milyon 45 bin lira para cezası) camiada tepki yarattı. Tahkim'den sözlü duruşma talep edecek olan yönetim, savunma için hazırlık yapmaya başladı.

Bir Görüş: İskender GÜNEN

Kişiye göre ceza!


Bu sezon hakem hatalarından en fazla canı yanan takım Trabzonspor. Son Gaziantep maçında ise hakemin Trabzonspor lehine vermediği penaltıdan sonra gelişen olaylar herkesin malumu. Hakemin alıkonulmasını onaylamak mümkün değil. Özellikle de başkan ve yöneticilerin bu olayın içinde olmaları gerçekten Trabzonspor camiasına büyük üzüntü vermiştir. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun kameralar önünde yaptığı konuşma ise yanlışlarla dolu. Yıllardır yazdığım yazılarda takım ayrımcılığının yapılmaması gerektiğini öne çıkarmaya çalıştım. Fakat bugüne kadar basında kendi takımları lehine verilen her kararı doğru, aleyhine verilen her kararı ise yanlış olarak yorumlayanlar var. Hakemlere yapılan davranıştan sonra Trabzonspor'a verilen cezalar doğal. Ama bu ülkede örneğin İsviçre ile oynanan milli maçtan sonra yaşanan yanlışlıklar neden sümen altına sürüldü. Ya da hala bazı kulüplerimiz için istenmeyen hakemler yok mu? Basılan hakem odalarından sonra ceza verilmeyen kulüp başkanları yok mu? Artık bir karar vermek zorundayız. Ortada bir suç varsa kişiye, takıma göre ceza verilmemeli. Suçun karşılığındaki ceza ne ise aynen uygulanmalı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakemlere fiziki müdahale yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN