Türkiye'nin en iyi haber sitesi

E-Bilet aynen devam edecek

Anayasa Mahkemesi, Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'un, e-bilet uygulaması ile ilgili hükümlerinin iptali için yapılan başvuruyu reddetti

Giriş Tarihi: 13.11.2015
E-Bilet aynen devam edecek
Anayasa Mahkemesi, hayata geçirildiği günden itibaren tartışmalara neden olan e-bilet uygulaması veya kamuoyunda bilinen adıyla Passolig'in iptali istemini dün karara bağladı ve başvuruyu reddetti. Bilindiği gibi Taraftar Hakları Dayanışma Derneği, Passolig uygulamasının iptali için dava açmıştı. Davaya bakan Ankara 16. Tüketici Mahkemesi de, 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'un bazı maddelerinin iptali için Anayasa Mahkemesi'ne başvurulmasına karar vermişti. Dava, Passolig'in Anayasa ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi hükümlerine aykırı olduğu öne sürülerek iptal istemiyle Anayasa Mahkemesi'ne götürülmüştü.

Şiddeti ve karaborsayı bitirdi
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, şiddet ve karaborsayı bu uygulamanın bitirdiğini söyledi. Kılıç, "E-Bilet'in devreye girmesiyle artık şiddet olaylarını yapmaya çalışanlar 2-3 kez düşünüyor. Sahaya yabancı madde atmada azalma var. Biz istiyoruz ki statlara aileler gitsin. Bence e-bilet tartışmasını açanlar, para ödemeden, bedava bilet alanlardır. Bu işin içinde olan farklı gruplar. Yani bir anlamda karaborsa bileti bitiren de bir uygulama bu" diye konuştu.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da Bakanlığın gençlere yönelik faaliyetlerini yakından takip ederken, desteğini esirgemiyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-Bilet aynen devam edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN