'Kiracı zor çıkar!'

Giriş Tarihi: 16.11.2015

Galatasaray Genel Kurulu'ndan "Adanın sosyal tesis yapılması" kararı çıktı ama kiracı Mehmet Koçaslan'ın üç yıl daha Galatasaray Adası'ndan çıkmayacağı iddia edildi

Galatasaray Adası ile ilgili Galatasaray Genel Kurulu'nun aldığı 'Sosyal tesis olsun' kararı camiada bir numaralı gündem maddesi oldu. Üyelerden bazıları, mevcut işletmeci Mehmet Koçarslan'dan 2010'da tahliye taahhüdü alınmadığı için Ada'nın 3 yıl içinde boşaltılmayacağını vurguluyor ve "Görev süresi 2018'e kadar olan mevcut yönetim Ada'yı göremez" ifadelerini kullanıyor. Mehmet Koçarslan'ın kararı mahkemeye taşıyacak olmasını dikkate alan Dursun Özbek, yönetiminde yer alan hukukçuları Ada konusu ile ilgili görevlendirdi.

NE YAŞANDI?
Galatasaray Adası'nın gelecekteki kullanımı için yönetimin istediği yetki kongresi, Türk Telekom Arena Stadı'nda önceki gün gerçekleştirildi. 938 üyenin katıldığı genel kurulda Ada'nın Galatasaray'ın bünyesinde sosyal tesis olarak kalmasından yana karar çıktı. Galatasaray Adası'nda kiracı olarak bulunan işletmecinin 30 Kasım tarihinde Ada'dan taşınması isteniyor. Konu hakkında Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, "Biz en süratli nasıl tahliye ederiz onun peşindeyiz. Dolayısıyla ona göre hukukçularımız çalışıyor" demişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kiracı zor çıkar!'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN