Bu kitabı yeniden yazacağız

Geçmişteki parlak günleri geri getirmeyi hedeflediklerini belirten Usta, "Trabzonspor'u yeniden ayağa kaldırarak, umutsuzluğu sileceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 22.11.2015
Bu kitabı yeniden yazacağız
Trabzonspor'un başkan adaylarından Muharrem Usta, basın mensuplarıyla sohbet toplantısı düzenleyerek hedeflerini anlattı. Usta, "Kulübümüzün derinleşen sorunlarını ortadan kaldırmak için hiçbir günü boşa harcamadan restorasyon yapmamız lazım" dedi. Usta şöyle devam etti: "Seçim sonrası bizi zorlu günler bekliyor. Ancak ne ekonomik sorunların çözümünden ne de sportif başarıdan vazgeçemeyiz."

KÖTÜ BİR KOPYA OLDUK
"Gelirleri ciddi bir şekilde değiştirecek bir listeye ihtiyacımız var. Bu camianın güven, itibar ve parçalanma sorunlarını gidermek için önemli çalışmalar yapıyoruz. Transfer politikası açısından son dönemlerde İstanbul kulüplerinin kötü bir kopyası olduk. Biz üretmesini bilen bir fabrika gibi çalışmalıyız. Hem futbolcu üretmeliyiz hem de yarınlarımızı garanti altına aldıktan sonra satabilmeliyiz."

ALGIYI DEĞİŞTİRECEĞİZ

"Trabzonspor'un geçmişindeki efsanelere sahip çıkarak, yanlışları düzelterek, geçmişi büyük başarılarla dolu olan bu kitabı yeniden yazmak istiyoruz. Bir travmayı ne bu şehir ne de taraftar kaldırabilir. İnsanlarda, 'Kulüp elden gidiyor. Bu takım elden giderse Trabzonspor büyük yara alır' gibi bir algı var. Biz takımı yeniden ayağa kaldırarak, bu kötü algıyı silmeyi amaçlıyoruz."

YAŞAYAN STAT PROJESİ
"Akyazı Stadı'nı sadece maç günleri gidilen bir yer değil, yaşanabilir bir alan yapacağız. Bir müze düşüncemiz var. Ancak sadece kupa sergilenen bir müze değil içine girdiğinize kulübü yaşayacağınız bir müze olacak. Oraya gittiğinizde geçmişten bugünlere nasıl gelindiğini herkes öğrenecek ve o duyguyu hissedecek. Ayrıca müzemizde efsanelerin büstleri de yer alacak."

2017 BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
2017'de Trabzonspor'un 50. kuruluş yılını kutlayacaklarını hatırlatan Muharrem Usta, "O kadar sorunun arasında bunun ne önemi var" mantığını asla kabul etmeyeceklerini belirtti. Usta, "Bu nedenle biz yola çıkarken temel sloganımız, '50. yılda şampiyonluğa' oldu" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu kitabı yeniden yazacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN