Bayrakları çıkarın geliyoruz!

Giriş Tarihi: 30.11.2015
Bayrakları çıkarın geliyoruz!
Ekonomik sorun, sportif başarısızlık ve itibar kaybı var. Bu üç büyük soruna mutlaka çözüm üretilmesi gerekiyor

Akyazı Stadı'nın isim hakkı ve locaları ile ilgili projelerimiz var. Buradan kulüp yılda 15 milyon lira gelir elde etmeli

İstanbul'daki yerimizin 100 milyon dolar gelir getirmesini planladık. HES projesine de artık işlerlik kazandırmalıyız

Trabzonspor'un başkan adayı Muharrem Usta, kulübü bütün kolları ile çalışan bir ahtapot gibi canlandırmak istediklerini belirterek, "Çıkarın bayrakları, Trabzonspor'u layık olduğu yerlere taşıyacağız" dedi. Usta, yaklaşan seçimli genel kurul öncesi A SPOR'da canlı yayına katıldı. Trabzonspor'un bir dünya kulübü olduğunu vurgulayan Usta, "Ancak içinde bulunulan durum üzüntü verici. Devasa ekonomik sorun ve sportif başarısızlık var. Üçüncü sorun da itibar. Bu üç büyük soruna mutlak manada çözüm üretilmesi gerekiyor. 50 yıllık tarihimizde oluşturduğumuz o büyük markanın bugün içine düştüğü durumu ben içime sindiremiyorum. Bazıları önce ekonomik sorun diyor ama bence önce itibar sorunu var" yorumunu yaptı.

4 proje 4 ayda hayata geçmeli

"Akyazı Stadı'nın isim hakkı ve locaları ile ilgili projelerimiz var. İsim hakkı ve localarının bedeli yeniden şekillenmeli, yılda 15 milyon lira gelir getirmeli. Mehmet Ali Yılmaz Tesislerimizin de gelir getirici olması için projelerimizi yaptık. Ayrıca İstanbul Kartal'da bulanan yerimizden kulübe 100 milyon dolarlık bir gelir getirici projeimiz var. HES projesini yıllardır duyarız ama bir türlü hayata geçirilemedi. Bu 4 projeyi 4 ayda sonuçlandırmalıyız."

Federasyon üzerinde etkinliğimiz olacak

"Trabzonspor, şehirden çıkan kökleri dünyaya yayılmış bir kulüp. Bir dünya kulübü dünyadan yönetilir yani her taraftan. Trabzon'dan mı İstanbul'dan mı yönetilir konusunu unutun. Bu bir tuzak. Bizim yönetimimizde Trabzon ve İstanbul'dan isimler olacak. Böyle olunca TFF ve Kulüpler Birliği üzerinde olağanüstü etkinliği olan bir camia olacağız."

İstikrar abidesi bir hoca gelmeli

"Önümüzde kritik iki maç var. Bu konuda teknik direktörümüz Sadi Tekelioğlu'nun kafasını karıştırmak istemiyorum ama Trabzonspor'un başına istikrar abidesi bir teknik adam gerekiyor. En az 5 yıl daha bu takımı başarıya taşıyacak bir teknik adam olmalı. Lucescu ismini de istikrarlı bir teknik adam olduğu için telaffuz ettim."

En iyi hukukçularla şike mücadelesi sürecek

Usta, şike mücadelesinin Avrupa'da en iyi hukukçular ile sürdürüleceğini de vurgulayarak, "2010-11 sezonu şampiyonu Trabzonspor'dur. Bu konuda Avrupa'da gereken her türlü mücadeleyi vereceğiz. Trabzonspor hakkını Avrupa'da en güçlü hukuk büroları ile hakkını arayacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayrakları çıkarın geliyoruz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN