Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu tabloda payınız var

UEFA tarafından gelirleri dondurulan sarı-lacivertliler, yeni bütçesini anlatırken, "3 Temmuz öncesi 5 milyon Euro artıdaydık. Haksız cezalarla bu duruma geldik" mesajı verecek

Giriş Tarihi: 4.12.2015
Bu tabloda payınız var
Fenerbahçe yönetimi, bugün saat 11.00'de İsviçre'deki UEFA Merkezi'nde 'Finansal Fair-play' kapsamında yetkililerle bir görüşme gerçekleştirecek. Yöneticiler Şekip Mosturoğlu ve Ozan Balaban'ın yer aldığı sarı-lacivertli heyet, kulübün gelirlerinin dondurulmasıyla ilgili UEFA ile fikir alışverişinde bulunacak. Heyet, dondurulan gelirlerin aktif hale getirilmesi için yeni sponsorluk anlaşmaları ve artırılan gelirler hakkında bilgi verirken, gelecek yıllardaki finansal plan anlatılacak. Yönetimin, 3 Temmuz 2011 süreci sonrasında kulübün yaşadığı sıkıntıları da UEFA'ya anlatması bekleniyor.

MEN CEZASINA GÖNDERME

Yöneticilerin, 3 Temmuz öncesi ve sonrası mali tablolar ile verilen cezaların sonuçlarını gösteren bir çizelgenin UEFA heyetine sunulacağı kaydedildi. Fenerbahçe'nin 3 Temmuz öncesinde 5 milyon Euro artıda olduğu, sonrasında ise Şampiyonlar Ligi gelirlerinden mahrum bırakıldığı için tablonun eksiye geçtiği yönünde bir çıkış yapılacak. UEFA'ya "Yöneticiler ve kulüp, Türkiye'deki mahkemelerde beraat ederken, yargı sonucu beklenmeden verilen sportif cezalar nedeniyle zararımız 100 milyon Euro'nun üzerinde. UEFA'nın hatalı uygulamaları nedeniyle mali olarak büyük darbe aldık" mesajı verilecek. Eksi 60 milyon Euro'ya kadar tolerans gösteren UEFA'nın F.Bahçe'yi, 3 yıllık bir finansal kontrole almak istediği gelen haberler arasında.

PEREİRA'YA ÖZEL HEDİYE
İdman öncesi çini ustası Mehmet Tunçkafa adlı bir Fenerbahçe taraftarı teknik direktör Pereira'ya kendi elleriyle yaptığı kenarları işlemeli ve ortasında Fenerbahçe logosunun bulunduğu tabak hediye etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu tabloda payınız var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN