Ben dindar biriyim

Giriş Tarihi: 22.12.2015
Ben dindar biriyim

Özel hayatının kapılarını Times için aralayan Mesut Özil, dindar kimliğine vurgu yaptı: "Kendim için dua ediyorum, kimseye göstermek için değil"

Arsenal'in Manchester City'yi 2-1 devirdiği maçta yıldızlaşan Türk asıllı yıldız Mesut Özil, Times'a verdiği röportajda Türk kimliği ve Müslümanlığına dair merak edilenleri anlattı. Dindar biri olduğunu ve düzenli olarak Londra'daki bir camiye gittiğini açıklayan Mesut, "Sahada dua ediyorum. Bunu, insanlara Müslüman olduğumu ya da inançlı biri olduğumu göstermek için yapmıyorum. Bunu kendim için yapıyorum. Bu benim inancımla ilgili. Arsenal'de bütün takım bana saygı gösteriyor. Dinime saygı duyuyorlar. Ben de onların dinlerine saygılıyım" dedi.

AİLEM ÇOK ÖNEMLİ...
Mesut ayrıca aile değerlerine de vurgu yaparken, "Annem, babam bana doğru ilkeler verdi, bu yüzden kendimi kaybetmedim. Bana hep aklı başında olmamı tembihlediler, özel olmadığımı söylediler. Şöyle dediler: 'Bir futbol yıldızı olma becerisine sahip olabilirsin ama bu seni, erkek kardeşinden, kız kardeşlerinden daha iyi yapmaz. Birbirinize saygı gösterin. Bir arada olun.' Ben böyle büyüdüm. Bu, kültürle ilgili bir şey" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ben dindar biriyim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN