Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aysal, 'yı ye veriyor

Kulübü'nün eski ı , sarı-kırmızılı eski yönetici ve gazeteci 'yı ye verecek.

Giriş Tarihi: 29.12.2015 15:19
Aysal, Fatih Altaylı'yı mahkemeye veriyor

'ın avukatı Sedat Bozanoğlu, yazılı açıklama yaparak, 'nın bir televizyon programındaki açıklamaları nedeniyle hukuki işlem başlatacaklarını duyurdu.

Bozanoğlu, ulusal ve uluslararası alanda bir çok yatırımı bulunan Aysal'ın, ticari hayatı boyunca herhangi bir hukuki takip veya cezaya muhatap olmadığını belirtip, Türkiye'de 2000 yılında Devlet Üstün Hizmet Madalyası, Belçika'da ise 2012 yılında Yüksek Liyakat Madalyası aldığını aktararak, şu ifadeleri kullandı: "Ünal Aysal'ın son 5 yılda yalnızca Türkiye'de gerçekleştirdiği yatırımların toplam değeri 2,5 milyar dolar seviyesindedir. Televizyon programında müvekkilim hakkında ileri sürdüğü bütün bilgiler tamamen mesnetsiz ve gerçek dışıdır. Tamamen itibar zedelemeye yönelik, mesnetsiz ve tümüyle gerçek dışı beyanları sebebiyle Fatih Altaylı hakkında hukuki işlemler başlatılacaktır."

Altaylı, katıldığı televizyon programında, AIG şirketinin elinde bulunan Sportif AŞ hisselerinin alınıp, Borsa İstanbul'da satışı sürecinde kulübün zarar uğratıldığını ileri sürmüştü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aysal, Fatih Altaylı'yı mahkemeye veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN