Usta tek umut

SABAH Spor'un deneyimli yazarları, Trabzonspor'da kötü gidişin önüne geçtiğimiz ay başkan seçilen Muharrem Usta'nın geçebileceği görüşünde

Giriş Tarihi: 31.12.2015
Usta tek umut
İskender Günen

Sorun hoca değil

Artıları olmayan takım. Gerek kulüp gerekse takım olarak büyük bir hayal kırıklığı ile geçen bir ilk yarı... Hala düşünceleri değişebilmiş değil. Sorunu teknik adam olarak görme yanlışlığı içerisindeler. Yapılması gereken önce mali bilançonun düzeltilmesi ve uzun vadede yarışmacı takım kimliğinin ortaya çıkması. Yoksa geçen yıllarda olduğu gibi bundan sonra da aynı görüntüler ortaya çıkar.

Ahmet Çakar

Sıkıntılı tablo sürüyor

Trabzonspor; büyük bir kadro kurayım diye büyük paralar harcadı... Bu paraların hesabını kim soracak bilmiyorum. Alınan bazı yabancı oyuncular adapte olamayıp gittiler. Gerçekten Trabzonspor, hiç beklemediği bir yerde ligin ilk yarısını tamamlamak zorunda kaldı. Hiçbir hoca tutmuyor. Yabancılar belli oranda tutmuyor. Trabzonspor için yıllardır süre gelen sıkıntılı tablo devam ediyor.

Murat Özbostan

Camiada huzur yoktu

Başarısız bir yönetim sonrası yeni bir başkan ve ekibi seçildi. Lige bomba transferlerle başlayan ama camia içinde huzuru bulamayan bir kulüp ligde bocaladı ve düştü. Transferleri ve eldeki yetenekli oyuncuları değerlendirebilecek ortam sağlanamadı. Ayrıca o inanılmaz hakem hataları serisini de unutmamak lazım. Hoca istikrarsızlığı, ödenmeyen paralar ve daha birçok sorun Trabzonspor'a sıkıntı yarattı. Türkiye Kupası'na yönelmek ligin ikinci devresi için çok daha akılcı bir strateji olacaktır.

ÖmerÜründül

Sürekli kadro değişti

Trabzonspor çok sayıda önemli transfere rağmen beklentilerin çok altında kaldı. Öncelikle kadro istikrarı bir türlü sağlanamadı. Burada da önemli isimler yeterli katkıyı veremediler. Kopuk kopuk bir futbol ve sürekli değişen kadrolarla doğal olarak iyi futbol da, iyi sonuçlar da ortaya çıkmadı.

Gürcan Bilgiç

Hedef kupa olmalı

Trabzonspor; sanki kendisini sabote etti... Ersun Yanal'ı alıp sezon başında bırakmaları, Şota'nın beklenen agresif oyundan uzak anlayışı, yenilgilerden sonra krizleri atlatamamaları bugünleri yarattı. Çözümleri transfer değil, doğru bir yönetim. Yeni başkanları ile huzur buldular. Daha güvenli oynamaya başladılar. Muhtemelen hedef olarak da Ziraat Türkiye Kupası'nı ve yeniden yapılanmayı belirleyeceklerdir.

Metin Tekin

Tek umut başkan Usta

Trabzonspor'un artısı değil belki ama bir umudu var ki o da yeni başkan Muharrem Usta ve projeleri... Bunun bir artı oluşturup oluşturmayacağını hep birlikte göreceğiz. Saha içinden bakarsak ligin ilk yarısında dört büyükler içinde en çok eleştireceğimiz ve yetersiz bulacağımız takım Trabzonspor. Eksileri kadro yetersizliği, performansı ve sayıca bu kadar transfer yapılmasına karşın hiçbir verim alınamayışı...

Levent Tüzemen

Yabancı hoca olmaz

Trabzon'un iyi bir kadrosu var. Bu kadroyu tanıyan bir teknik adam iş başına getirilmeli çünkü yabancı yeni bir hoca Trabzon'un başına gelirse bütün yabancı oyuncuları gönderip yeni bir kadro kurmaya kalkarsa yönetim sıkıntı yaşar. Trabzon'un öncelikli hedefi kupa olmalıdır. Gidecek oyuncular varsa da çok maliyetli olmayan, takım oyununa destek verecek yabancı oyuncular düşünülmelidir.

Fatih Doğan

Ciddi zaman gerekiyor

F.Bahçe ve Beşiktaş'tan sonra en iyi kadro Trabzonspor'a ait ama futbol sadece bugün ve yarından ibaret değil. Attığınız her adım, yaptığınız her yatırım size olumlu veya olumsuz yansır. Trabzon depresyondaydı. Vizyon sahibi bir başkan, güçlü bir yönetim seçerek tedavi sürecini başlattı. Trabzonspor'un teknik direktörü yok, bu yüzden belirsizlik de çok. Bir oyuncu hangi hocayla çalışıp hangi sistemle oynayacağını bilmek, kimin geleceğini görmek ister. Bazı yabancı oyuncular takımdan ayrılmak için alacaklarıyla ilgili FIFA'ya başvurdu. Bunların tedavisi çok ciddi zaman alacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Usta tek umut
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN