Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ın mabedinin makus talihi

Yapımına başlandığı günden bu yana (2 Haziran 2013) türlü aksilikler yaşanması ve inşaatın son aşamaya gelinmesine rağmen 'ın yeni mabedi 'da yeni uzamaların söz konusu olması yine keyif kaçırıyor.

Giriş Tarihi: 26.1.2016 12:00 Güncelleme Tarihi: 26.1.2016 13:09
Beşiktaş'ın mabedinin makus talihi

'da bu kez de semerlerin 40 santim yüksekliği yüzünden, yeniden montaj yapılması uzama sebebi olarak gösteriliyor. 40 santim nedeniyle semerlerin yeniden imal edildiği ve sınırı aşmayacak şekilde düzenlendiği ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre 6 kedi yolunda toplam 84 adet semer görünüyor. Semerler kaynak yapılarak takılıyor. Bu da vinçlerin Ocak sonuna kadar zeminde kalacağı anlamına geliyor ki, inşaatın uzama nedenlerinden biri olarak gösteriliyor. Bu gecikme semerlerin yeniden imalatını gerektirdiği için 40 cm yükseklik 'a bayağı zaman kaybettirmiş durumda.

MÜKEMMEL BİR MALZEME KULLANILMIŞ

İç kısımlarda kullanılan malzemenin yüksek standartlarda olduğu vurgulanıyor. Vodafone Arena'da her şey 1.sınıf olarak yapılıyor. Tuvaletler ve lavabolar gerçekten tek kelimeyle harika.Giriş kısımlarında turnikelerin konulacağı yerlerde imalatlar hızlı bir şekilde devam ediyor...

Aydınlatma armatürleri stada getirildi. Armatürlerin yeni hesaplarla örtüşmemesi bir sorun olarak gösteriliyor ama büyük problem olmadığı da ifade ediliyor.Aydınlatma hesabı 3-4 gün içerisinde bitirileceği kaydedildi.

Bir diğer zorluk da kamera ve canlı yayın için yeterli görüş sağlanamaması. Stadın aydınlatmasının 3500 Lüx'lük olmadığından yeniden hesaplanacağını gösteriyor.

Stadın içerisinde fotoğraf çekmek yasak. Özellikle ölümlü kaza sonrası çok sıkı denetleme olduğu gelen haberler arasında.Koltuk montajı kar yağışından dolayı yapılamıyor. Ancak Şubat sonu bitirilmesi öngörülüyor.

VE SEVİNDİRİCİ HABERLER

Bu kadar sıkıntı ve aksiliklerin yanında, Beşiktaş Müzesi'nin açılması için Başkan 'ın talimat verdiği bir başka olumlu gelişme.

Bir diğer sürpriz ise, Vodafone Arena, Kartal Yuvası Şubat ayında açılması.Stadın seyirci girişlerinde korkulukların büyük bölümü bitmiş gözüküyor. Şubat sonu seyirci girişleri tamamen sonlanacağı ifade ediliyor.

SOYUNMA ODALARINDAKI KOT FARKI

Futbolcuların soyunma odaları vs gibi yerlerde tavan alçak kaldığından yeniden kot verildiği ortaya çıktı. (2.30 yükseklik kötüymüş).(Boyko-Gomez gibi uzun boylu oyuncuların sıkıntı çekeceğinden, yeniden gözden geçiriliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beşiktaş'ın mabedinin makus talihi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN