Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öfkeyle kalkan zararla oturur

Giriş Tarihi: 4.2.2016
Öfkeyle kalkan zararla oturur

"Her kötü gidişte yeni oyuncu grubu alınması ekonomik sorunları katlayıp derinleştirdi. Oyunculara sahip çıkmalıyız. Şimdi beyaz sayfa açma zamanı"

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, takımın Ziraat Türkiye Kupası'ndan elenmesinin ardından artan eleştirilere sosyal medyadan cevap verdi. Kulübün ekonomik yapısının düzeltilmesiyle ilgili yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler veren başkan Usta, madde madde sıraladığı paylaşımlarında oyuncuların değersizleştirilmemesi gerektiğine vurgu yaptı. Başkan Usta, kulübün toparlanma sürecinin zaman alacağını vurgulayarak, taraftarlara madde madde şu şekilde seslendi:

1 Her kötü gidişte yeni bir oyuncu grubu alınması başarısızlığı ve ekonomik sorunları katlayarak derinleştirdi. Aynı hatayı yapmamalıyız.

2 Takımdaki oyuncuların bonservisleri yaklaşık 40 milyon Euro, menajer maliyeti yaklaşık 11 milyon Euro, kontratları ise yaklaşık 50 milyon Euro...

3 Bonservislere, oyunculara ve menajerlere büyük bir borç varken, oyuncularımızı değersizleştirmek kulübü yeni bir çıkmaza sokar.

4 Her açıdan dip yapmışken gerçeklerle yüzleşmeliyiz. En acil ve önemli iş; "ekonomik dengeyi" yakalamaktır. Bu da zaman alacaktır.

5 Öfkeyle kalkan zararla oturur. Kadromuzdaki oyunculara sahip çıkarak onları futbol piyasasında en iyi konuma getirmek tek çıkar yoldur.

6 Büyük maliyetlerle kadroda bulunan oyuncuların yıl sonu piyasa değeri bir sonraki yılın kadrosunu şekillendirmede ana kaynak olmalıdır.

7 Kadro dışı yaparak gençleri oynatmak bir seçenektir. Ancak bunun ekonomik karşılığı milyonlarca Euro tutarında yeni zararlar demektir.

8 Elbette kadroda kalacak ve gidecekler olacaktır. Kalanlar geleceğimizi şekillendirirken; gidecekler bize ekonomik kaynak oluşturmalıdır.

9 Kenara itilen her oyuncunun kulübe maliyeti milyonlarca lira olmaktadır. Oyuncularımızı sabırla oynatmalı ve kazanmalıyız.

10 Doğru adımları sabırla atanlar sistem oturana kadar zorluklarla yüzleşirler. Başarmak için başka yol yoktur.

11 Şimdi yeni bir beyaz sayfa açma zamanı. Onlara sahip çıkarsak onlar da buna mutlaka karşılık vereceklerdir. Her kayıp bizim kaybımızdır.

12 Uzun zamandır ilk kez düzenli ödemeye geçilebildi. Ara ara sorunlar olsa da; feda ve veda yolculuğu için oyuncularımıza teşekkür ederiz.

13 Onlar bizim kardeşlerimiz, evlatlarımız, geleceğimiz. Bu kez onlara daha önce yapılanları tekrar etmeyelim. Onlar da gereğini yapacaktır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öfkeyle kalkan zararla oturur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN