Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tek yürek tek bilek

Giriş Tarihi: 4.2.2016
Tek yürek tek bilek

Dursun Özbek, FFP kıskacındaki Galatasaray'ın durumunu eski başkanlarla masaya yatırdı ve destek istedi

SABAH'ın kamuoyuna duyurduğu 'Başkanlar Zirvesi' dün TT Arena'da gerçekleşti. Finansal Fair Play'in tehdidi altında zor bir dönem geçiren ve UEFA'nın Avrupa arenasından 1+1 yıl men isteği ile sarsılan sarı-kırmızılı kulüp, başkan Dursun Özbek'in önderliğinde tarihi bir günü geride bıraktı. Özbek'in tek tek arayarak davet ettiği Galatasaray'ın eski başkanlarından Duygun Yarsuvat, Alp Yalman, Mehmet Cansun ve Faruk Süren'in yanı sıra uzun yıllar Galatasaray'a yönetici olarak hizmet eden İrfan Aktar, Eşref Alaçayır, Ali Dürüst ve Adnan Öztürk tarihi toplantıya katıldı. Eski başkanlardan Selahattin Beyazıt ve Ali Tanrıyar sağlık sorunları, Ünal Aysal yurt dışında olduğu, Adnan Polat ise davete olumlu yanıt vermediği için toplantıya katılmadı. Özbek'in yaşanan süreç hakkında bilgi verdiği ve destek istediği toplantıya; Galatasaray'ın hayata geçirmeyi planladığı 'Feda' projesi damga vurdu. Özbek, 'Tek yürek tek bilek' sloganı ile yeni bir projenin startını, 8 Şubat'ta efsane eski futbolcuların katılacağı bir toplantı ile vereceklerini aktardı. Söz konusu proje kapsamında piyasaya sürülecek bileklikler, GS Store Mağazaları'nda 10 liradan satılacak.

KAYITSIZ ŞARTSIZ DESTEK!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, TT Arena'da yer alan kulüp binasında gerçekleşen tarihi toplantıda; eski başkanlara UEFA ile yürütülen görüşmeler, hayata geçirilmesi düşünülen projeler hakkında detaylı bilgi verdi ve çözüm önerilerini aktarmalarını istedi... Özbek, "Tablo ortada... Bu saatten sonra kimseyi suçlamanın alemi yok. Hepimizin bu durumda payı var. Önemli olan şimdi ne yapacağız? Artık herkesin elini taşın altına koyması, kayıtsız şartsız Galatasaray'a destek olması gerekiyor. Gelin bu sorunu birlikte çözelim. Evet hepinizin desteğine ihtiyacım var" dedi... Özbek, son 15 yıldaki harcamaların bağımsız bir denetleme kurulu tarafından denetlenmesi yönünde aldığı karara ilişkin ise şu açıklamayı yaptı: "Soruşturmadan kimse farklı anlamlar çıkarmasın. Bu borç nasıl bu hale gelmiş tek tek incelensin. Camiada kimsenin aklında soru işareti kalmasın."

DUYGUN YARSUVAT KOLLARI SIVADI

Geçen hafta yaptığı açıklamada; Finansal Fair Play soruşturması sırasında camiadan sadece 9 kişinin kulübe yardım ettiğini vurgulayan Özbek'e dün davetini kabul eden tüm eski başkan ve yöneticiler tam destek sözü verdi. Geçtiğimiz günlerde Özbek'i ziyaret eden Duygun Yarsuvat, toplantıya katılan ve kendisi gibi hukukçu olan başkan yardımcısı Eşref Alaçayır ile FFP hakkında görüş alışverişinde bulundu ve bu ay içerisinde UEFA nezdinde yapılacak savunmaya destek vereceğini iletti.

BEYOĞLU'NA OTEL RİVA'YA DEV PROJE

Tarihi toplantıda 10'uncu katına gelinen Mecidiyeköy'deki Ali Sami Yen Oteli inşaatının çok olumlu ilerlediğini bildiren Dursun Özbek, ayrıca TT Arena'nın yanına yapılması planlanan 13 bin kişilik spor salonu için gerekli izinlerin alındığı müjdesini verdi ve ekledi: "Beyoğlu Hasnun Galip Sokak'ta yer alan kulüp binasının yerine de bir otel yapmak istiyoruz. Riva arazisine ise rezidans, konut ve kiralık işyerilerinin yer alacağı çok büyük bir proje planlıyoruz." Özbek, Riva arazisini kulübe kazandıran ancak sağlık sorunları nedeniyle toplantıya katılamayan Selahattin Beyazıt'a Riva projesine ilişkin görüşlerini ayrıca soracağını özellikle vurguladı.

ERKEN SEÇİM İDDİASI YALAN

Dursun Özbek, toplantı sonrası soruları yanıtladı. Toplantıda erken seçimin konuşulmadığını, bu iddianın asılsız olduğunu aktaran Özbek, UEFA ile yapılacak kritik toplantıya ilişkin ise şu açıklamayı yaptı: "UEFA, 'Futbolun içine kara para girmesin' end-i şesinde. Dolayısıyla Finansal Fair Play ilkelerine, Galatasaray'ın tezat bir durumu yok. Galatasaray'ın hiçbir oyuncusuna borcu yok, vergi borcu yok. Finansal Fair Play ruhuna aykırı hiçbir şey yapmadık ama çıkacak cezayı kestiremiyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tek yürek tek bilek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN