Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şeyh Salman'dan seçmenlere çağrı

FIFA'nın başkan adaylarından Asya Futbol Konfederasyonu Başkanı Şeyh Salman, seçmenlerin aralarında anlaşarak oylarını tek bir adaya vermesi yönünde çağrıda bulundu.

Giriş Tarihi: 10.2.2016 14:23
Şeyh Salman'dan seçmenlere çağrı
FIFA'nın başkan adaylarından Asya Futbol Konfederasyonu (AFC) Başkanı Şeyh Salman bin İbrahim el-Halife, seçmenlerin aralarında anlaşarak oylarını tek bir adaya vermesi yönünde çağrıda bulundu.

Gianni Infantino ile favori adaylar arasında gösterilen Şeyh Salman, İsviçre'nin Zürih kentinde 26 Şubat'ta düzenlenecek FIFA'nın başkanlık seçimi hakkında çeşitli değerlendirmelerde bulundu.

Seçimin tartışmalı bir ortamda geçebileceği iddialarını önemsemediğini belirten Bahreynli Salman, "Her seçimde kaybedenler olacaktır ve bunun normal karşılanması gerekiyor. FIFA, kendisi için en doğru aday konusunda karar vermeli" dedi.

Şeyh Salman, 5 adayın yarışacağı seçimde favori isimlerin belli olduğunu savunarak, "Gerçekçi olmamız gerekiyor. Her adayın ne kadar şansının olacağını zaten biliyoruz. Her gün hesaplamalar yapıyoruz. Eminim ki bu çok olumlu bir durum. Umarım, oylamaya katılacak Avrupa ülkelerinin federasyonları, adaylara bireysel olarak değil de organizasyon için en iyisinin kim olacağını düşünerek oy kullanır" değerlendirmesinde bulundu.

Seçmenlerin favori adaylara oy vermesi halinde temsil haklarının artacağını vurgulayan AFC Başkanı, "Bu konuda adaylar arasında bir anlaşma sağlanırsa başa baş bir seçim yarışı olur. Her seçmen oylamada temsil edilerek karar verici konumuna gelir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şeyh Salman'dan seçmenlere çağrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN