Yüzde 10 endişesi!

30 bin yeni üyeye kapılarını açacak F.Bahçe'de tüzük değişikliği tartışılıyor

Giriş Tarihi: 19.2.2016
Yüzde 10 endişesi!
Fenerbahçe'nin Tüzük Tadil Kongresi, 21 Şubat Pazar günü saat 11.00'de Ülker Sports Arena'da yapılacak. Bu kongrede 'Hedef 1 Milyon Üye' projesi ve 10 bin TL'lik asil üyelikle ilgili bazı tüzük maddeleri Genel Kurul'un oyuna sunulacak. Yönetim kurulunca oluşturulan Tadil Komisyonu, pazar günkü Olağanüstü Genel Kurul için bir tadil taslağı hazırladı.

SINIRLAMAYI KALDIRALIM
Hazırlanan taslaktaki bir maddenin akıbeti ise henüz netlik kazanmadı. Yönetim kurulu, 10 bin TL'lik asil üyelikle ilgili bazı değişiklikler yapmak istiyor. Buna göre, mevcut "Her yıl Genel Kurul üyesi sayısının yüzde 10'u kadar üye alımı yapılabilir" sınırlamasının kaldırılması ve her yıl kulübe sınırsız üye alımı yapılması düşünülüyor.

YENİ BİR GELİR KAYNAĞI
Yönetimin bu değişikliği istemesinin ana sebebi, hem mevcut "Hedef 1 Milyon Üye" projesinin bu yolla desteklenmesi hem de üye sayısının artışıyla yeni gelir yollarının sağlanması... Yönetim, bu değişiklikle 20 bin civarında olan asil üye sayısının kısa vadede 50 bine dayanmasını bekliyor. Bu da yaklaşık 300 milyon TL'lik yeni bir gelir kaynağı demek.

BEŞ BİN KİŞİYİ ÜYE YAPAN...
Ancak Tadil Komisyonu'nun bazı üyeleri dahil bu madde konusunda ciddi bir endişe yaşanıyor. Bazı kongre üyeleri, bu maddeyle parasını ödeyerek kulübe 5 bin kişiyi üye yapan birinin kolaylıkla başkanlık koltuğuna oturabileceğini ifade ediyor. Gelecek nesillerde bu maddenin kulübü zor durumda bırakacağı düşünülüyor.

SON KARAR PAZAR GÜNÜ
Maddeyle ilgili son durum şu: Tadil Komisyonu bu hafta içi son toplantısını yapamadığı için madde taslak içerisine konuldu. Ancak pazar günü mevcut taslakta değişiklik yapılabilir. Komisyon üyelerinin saat 11.00'de yapılacak Genel Kurul öncesi son kez yönetim kuruluyla görüşeceği, bu maddenin Genel Kurul'a sunulup sunulmayacağıyla ilgili son kararı yönetimin vereceği ifade edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüzde 10 endişesi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN