Hesap kesim günü

FFP kriterleri doğrultusunda 1+1 yıl men cezası alma tehlikesi bulunan Aslan'ın savunması tam 60 sayfa. Özbek, "Geçmişin faturasını bize kesmeyin. 8 ayda işleri düzelttik, mayıs ayında kara geçeceğiz" tezi ile UEFA'dan men yerine ek süre vermesini isteyecek

Giriş Tarihi: 23.2.2016
Hesap kesim günü
Galatasaray camiası nefesini tuttu, başkan Özbek'in UEFA'ya vereceği savunmayı bekliyor

Galatasaray için tarihi gün bugün... UEFA'nın Finansal Fair Play (FFP) kriterlerince 1+1 yıl Avrupa'dan men edilme tehlikesi olan Galatasaray yönetimi, Cenevre'de savunma verecek. Başkan Dursun Özbek ile birlikte genel sekreter Fatih İşbecer, hukuk işlerinden sorumlu yöneticiler Ural Aküzüm ve Eşref Alaçayır ile futbol direktörü Cenk Ergün, Cenevre'de spor avukatı Jean Louis Dupont ile buluştu. Bugün 11.00'de olması beklenen görüşme öncesi başkan Dursun Özbek, kuvvetli bir savunma hazırladıklarını ve görüşmeden umutlu olduğunu söyledi.

EK RAPOR DA HAZIRLANDI

Galatasaray, UEFA'ya 60 sayfalık rapor verecek. Buna ek olarak Burak Yılmaz'ın satılması ve "Tek Bilek Tek Yürek" projesi de savunmaya eklendi. Ek raporda, "Burak'a 3.5 yıl için ödeyeceğimiz rakam ve bonservisle beraber 20 milyon Euro civarında tasarrufta bulunduk. 'Tek Bilek Tek Yürek' projesinde 500 bin barajını aştık, hedef 2 milyon satış ve 20 milyon TL para girişi. Mayıs 2015'ten sonra mali iyileşme rakamlarla ortada. Sezon sonunda kara geçeceğiz" ifadelerine yer verildi.

AVRUPA GELİR KAYNAĞI!

Savunmanın temeli ise "Eski yönetimlerin faturasını bize ödetmeyin" kurgusu olacak. Sarı-kırmızılılar ayrıca, "En önemli gelir kaynağımız Avrupa kupaları. Hem men edip hem de ekonominizi düzeltin diyemezsiniz" diyerek, men cezası yerine ek süre verilmesini talep edecekler.

RAPORLA İLGİLİ DETAYLAR İSE ŞÖYLE:

10 toplantı, 60 sayfalık rapor!
Galatasaray'ın hazırladığı savunmaya bir danışma heyeti de yardım etti. Işın Çelebi, Coşkun Gülen, Aktuğ Alimoğlu, Ömür Karakuş, Ethem Kutucular, Ömer Tanrıöver, Burak Koçer, Erdal Arslan ve Efsun Yazıcıoğlu'dan oluşan bu ekip aralarında 10'a yakın toplantı yaptı ve UEFA'ya sunulmak üzere 60 sayfalık rapor hazırladı.

Kur farkına vurgu yapıldı

Galatasaray FFP kriterlerine uymama gerekçesini 3 ana başlıkta özetledi. A-Türkiye'deki olağanüstü şartlar (Bölgesel savaş, mülteci krizi, terör). B- 60 milyon Euro kur farkı zararı (Dövizdeki artış ve faiz sorunu) C-Türk futbol piyasasındaki ekonomik yetersizlikler (Yayın gelirleri, sözleşmeler, sponsorlar, E-bilet).

Projeler bir bir anlatılacak

Raporda ayrıca, iki yıllık yeniden yapılanmada kulübü düzlüğe çıkaracak projeler olarak Riva, Mecidiyeköy-Ali Sami Yen Oteli, Hasnun Galip-Otel, GS Store ve TT Arena'nın 3 yıllık loca-koltuk satışı gösterildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hesap kesim günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN