Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pişkinlik!

Başkan Müftüoğlu: "Trabzonspor mağdurdur. Hakeme bir yaptırım olacak. Ama biz, genel olarak başarılıyız!. İstifayı hiç düşünmedim. Zaten TFF ve yönetimi arkamızda!. Hataları da düzelteceğiz"

Giriş Tarihi: 23.2.2016
Pişkinlik!
G.Saray-Trabzon maçındaki hakem skandalı, MHK'ye göre çok da önemli değil

Galatasaray-Trabzonspor maçındaki yönetimiyle Türk futbolunun canına okuyan Deniz Ateş Bitnel, sezonun en kötü notunu aldı: 6.4. Pazar günü yaşanan skandaldan sonra gözler dün MHK'ye çevrildi. Dün sabah Alanya'dan apar topar İstanbul'a gelen Başkan Kuddusi Müftüoğlu, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile görüştü. 3 saat süren görüşmede Demirören, MHK Başkanı'na destek verdi. Oysa herkes TT Arena'da yaşanan büyük kepazelik sonrası, "Acaba kim istifa edecek?" sorusunu soruyordu. Demirören'e, "Başkanım hatalar var ama düzelteceğiz" diyen Müftüoğlu, TFF yönetiminden aldığı güçle kameraların karşısına geçti ve futbol kamuoyunu şaşırtan o komik açıklamaları yaptı.

SANKİ HER ŞEY SÜT LİMAN!

DENİZ ATEŞ BİTNEL'E YAPTIRIM OLACAK
Üzüntümüz ile kalmayacağız, sorumluluğumuzun farkındayız. Yaptırımlarımız olacaktır.

SALİH'İN KAHRAMAN OLMASI DOĞRU DEĞİL

Trabzonspor-Galatasaray maçındaki oyuncuların görüntüsü hoş değil, bu konuda kurullar gereken cezaları verir. Deniz Ateş Bitnel'in performansının kötü olduğunu belirttim, zamanla yaptırımların ne olduğunu göreceksiniz. Salih Dursun'un dünkü hareketinden dolayı kahraman ilan edilmesini de hiç doğru bulmuyoruz.

DEMİRÖREN ARKAMIZDA

TFF Başkanı Demirören ve yönetim kurulu ile görüştük. Hakemlik için geliştirdiğimiz projenin arkasında olduklarını söylediler. Görev vere vere genç hakemleri kazanmaya çalışıyoruz. Yeni yüzlere ihtiyacımız var. Kurul başkanı olarak en son kararı ben veriyorum atamalar konusunda. Kurul kararları en son bana geliyor ve değerlendirmeleri yaparak karar veriyorum.

BİZ BAŞARILIYIZ

15 yıl Süper Lig'de hakem olarak görev yaptım, 8 aydır da MHK Başkanlığı görevini yürütüyorum. Hakem hataları her dönemde oluyor ama bu dönemde spesifik hatalar çok konuşuldu. Hatalarımız var, bunları kabul ediyoruz ama geçtiğimiz yılki hatalar ile bu yılki hatalar arasında ciddi bir fark yok. Bunu istatistikler de söylüyor. Diğer büyük liglerde de aynı hatalar yapılıyor.

İSTİFA KONUSU AKLIMDAN GEÇMEDİ
İstifa konusu hiç aklımdan geçmedi. Sadece önümüzdeki hafta maçlarına konsantre oldum. Hakemlerimizi diri ve moralli tutmak zorundayız. Çarşamba ve Perşembe günü hakem arkadaşlarımız ile bir araya geleceğiz ve konuşacağız.

BAHİS ŞİKESİ İLE İLGİLİ BİR ŞEY DUYMADIK
Çok net bir şey söylüyorum, elinde belgesi olan varsa bize getirsin ve tüm işlemleri yaparız. Böyle bir belge, bilgi duymadık ve kaldı ki biz kendi hakemlerimize güveniyoruz.

YABANCI HAKEME HEP OLUMSUZ BAKTIM

Yabancı hakeme her zaman olumsuz baktım, bundan sonra da olumsuz bakacağım. Bu görüşe katılmıyorum.

HAKEMLERİN TELEFONU KAPALI

Hakemlerimizin maç içerisinde, maçtan sonra telefonları kapalıdır, talimat budur. Bu iddiaları ortaya atanlar ispatlamak zorundadır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pişkinlik!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN