Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TFF'den de kırmızı

Giriş Tarihi: 25.2.2016
TFF'den de kırmızı

Trabzon Başkanı Usta, "Düdüğünü asacak" restini çekti... MHK kılını kıpırdatmadı... Son sözü Demirören söyledi: Umut vadeden genç bir hakemi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz

Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, dün kameraların karşısına geçti ve açıklamalarda bulundu. Soru almayan Demirören'in satır aralarındaki en önemli cümlelerinden biri, Galatasaray- Trabzonspor mücadelesinde futbol cinayeti işleyen hakem Deniz Ateş Bitnel ile ilgiliydi. Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, "Türkiye'de son yaşanan olay bu atmosferin değişmesi için milat oluşturmuştur. Milyonların şikayetçi olduğu bu iklimden kurtulacaksak, sembol olan Deniz Ateş Bitnel'in düdüğünü efendi efendi bir kenara atması lazım. Başkasının bir şey demesine gerek yok" açıklamasını yapmıştı.

TRABZONSPOR MAĞDURDUR

Yıldırım Demirören dün konuyla ilgili olarak, "Bu ortamda federasyondan beklenen bellidir. Ben bunları yapmayacağım. MHK'nın istifasını istemeyeceğim. Benim bir değil iki mağduriyetim var. Trabzonspor'un yaşadığı mağduriyete en az ben de onlar kadar üzülüyorum. Düzen değişmedikçe yarın başka bir camianın canı da yanacaktır. Diğer bir mağduriyetim ise genç ve deneyimli bir hakemimizi kaybetmemiz oldu. Umut vadeden genç bir hakemimizi kaybettiğimiz üzüntü duyuyorum" ifadesini kullandı. Bu sözler Bitnel'in hakemliğinin bitmesi olarak yorumlandı.

TÖHMET ALTINDA KALIYORUZ

TFF Başkanı Yıldırım Demirören ayrıca, "Türkiye Futbol Federasyonu töhmet altında bırakılıyor. Bizim kullanmadığımız güce ihtiyacımız yok. Amacım kulüp başkanlarının sözlerine cevap vermek değil. İsimler değişir, hakemler değişir, MHK'ler değişir ama dedikodularla tartışmalar hiç değişmez. Bütün bunlar Türk futbolunun 90'lardan bu yana taşıdığı güvensiz ortamın nedeni" şeklinde konuştu.

SABAH YAZDI, BAŞKAN DUYURDU

Demirören kurullar için de topu artık futbol ailesine yani kulüplere attı. İşte SABAH'ın bir gün önce verdiği haberin dün resmen açıklanan satırları: "Kurullar kirli işler içinde ve şampiyonları belirliyorlar deniyor. Yöneticilerin maç sonu yaptığı açıklamaları dinlemek yerine gençlerin hayallerini dinlemeyi tercih ederiz. Hep düşlediğimiz yeni futbol hayali için canla başla mücadele etmeye çalışacağız. Bugünün tarihini bir yere kaydedin: 24 Şubat 2016. Bugün yeni bir sistemin kapılarını açıyoruz. Artık kurulları federasyon atamayacak. Futbol ailesi seçecek. Uygulanabilir adil bir çözüm için ortak bir çalıştay yapacağız. Yönetmeliklere yeniden şekil vereceğiz. Gelin birlikte daha güzel günlere yürüyelim."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TFF'den de kırmızı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN