Mayıs'taki kongrede adayım

Giriş Tarihi: 28.2.2016
Mayıs'taki kongrede adayım

Vodafone Arena'da yapılan Divan Kurulu'nda kararını açıklayan başkan Fikret Orman, üyeler tarafından ayakta alkışlandı

Beşiktaş'ın 2016 yılı birinci olağan divan kurulu toplantısı Vodefone Arena'da yapıldı. Başkan Fikret Orman, Mayıs ayındaki genel kurul için adaylığını açıklarken üyeler tarafından ayakta alkışlandı. Orman, bunun üzerine yönetim kurulu üyelerinin alkışlanmasını istedi. Vodafone Arena ve yönetimin icraatları hakkında bilgi veren Orman, "Stadı iki nedenden dolayı bir an önce açmalıyız. Ana sebeplerden birisi büyüklerimizin sağlıklarında burayı görmelerini sağlamaktır. Bu aralarda ağabeylerimizi kaybettik. Onlara stadı gösterememenin üzüntüsünü yaşıyorum. Diğer sebep ise borçlar... Borçları düşürmek için stadı açmamız şart. Bunun seçimle alakası yok. Şampiyonluğu burada kutlayalım diye bir an önce evimize dönmek istiyoruz. Tarihi önümüzdeki hafta açıklayacağız" diye konuştu.

BOĞAZ'DA YALI YAPIYORUZ

Vodafone Arena'nın maliyeti ile ilgili eleştirilere değinen Fikret Orman, "Her inşaatın kendine özgü bir maliyeti vardır. Biz Boğaz'da yalı yapıyoruz. Sultanbeyli'deki bir evin maliyeti ve lüksü ile Boğaz'da yapılan yalının lüksünü ve maliyetini kıyas edebilir misiniz?" dedi. Orman, statta düğün salonu yaptıklarını da dile getirdi.

ARTIŞ 27 MİLYON DOLAR

Fikret Orman'ın diğer açıklamaları şöyle: "Kulübü 328 milyon dolar borçla devraldık. Bugün itibarıyla borcumuz 355 milyon dolardır. Bu 27 milyon dolar artışla beraber yapmış olduğumuz yatırımları hepiniz gördünüz. Bize güvenen herkesten Allah razı olsun. Bizler burada namusumuzla çalıştık ve çalışmaya devam etmekteyiz."

ARTIK SAT, YETİŞTİR DEVRİ

"İyi bir kadromuz var. Çok ahlaklı çocuklardan oluşuyor. Allah nasip ederse bu sene şampiyon olacağımıza inanıyoruz. Futbolda 25.6 milyon Euro bonservis geliri, 11.8 milyon Euro da giderimiz var. Bizim için artık 'Al' devri bitmiştir, artık 'Sat, yetiştir, daha ucuzunu bul onu da sat' devri başlamıştır. Bunlar şansla olan şeyler değil, hesap işleridir.

BOLU'DA TAPULU ARSA ALDIK

"Forma satışlarında 300 bini geçmiş durumdayız. Bu gidişle 400 binin üzerine çıkacağız gibi duruyor. Bolu'da 32 bin 991 metre kare arazi satın aldık. Orada kamp tesisleri yapacağız. Tapusu Beşiktaş'a ait, önemli bir tesis olacak. Ayrıca orada 157 yataklı bir otel kiraladık. Bize aylık maliyeti sadece 15 bin 500 lira."

BORÇ 1 MİLYAR 214 MİLYON TL

Beşiktaş Denetleme Kurulu Başkanı Feyyaz Tuncel, kulübün borcunun 1 milyar 214 milyon 149 bin 589 lira olduğunu açıkladı. Kulüp ve bağlı şirketlerin alacaklarının toplamının 179 milyon 787 bin 553 lira olduğunu ifade eden Tuncel, halka açık şirketinin öz kaynaklarının ise negatif olduğunu vurguladı.

BİZDE YUMURTA HESAP YOK!


Başkan Fikret Orman, Beşiktaş'ın sosyal medya hesaplarından 9 milyon kişiyle etkileşim kurduklarını belirtirken "Bizde hiç yumurta hesap yok. Hepsi has takipçidir" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mayıs'taki kongrede adayım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN